Nagyvilág

Telex: Csiszár Jenőt és Orbán Viktor unokatestvérét is visszahívta Orbán Anita

MTI/Máthé Zoltán
MTI/Máthé Zoltán

Vitézy Zsófia, Orbán Viktor miniszterelnök unokatestvére, anyai nagynénjének a lánya és Csiszár Jenő is a visszahívott külképviseleti vezetők között van, értesült a Telex.

Vitézy 2022-ben lett kolumbiai nagykövet, Csiszár pedig 2017 őszétől volt milánói főkonzul, 2019 májusában pedig megkapta a rendkívüli és meghatalmazott nagyköveti rangot.

Orbán Anita külügyminiszter pénteken jelentette be a Facebook-oldalán, hogy 37 misszióvezetőt rendel haza.

A lap cikke szerint köztük van még a már említett diplomaták mellett Szarka Gábor Levente (Algéria, Algír), Oszama Ibrahim Naffa (Irak, Bagdad), Takács Szabolcs Ferenc (Washington, USA), Kumin Ferenc (London),  Nagy Gábor Tamás (Új-Zéland, Wellington) és Fülöp Viktor Géza (Dél-Afrikai Köztársaság, Pretoria).

A Külügyminisztérium a lap megkeresésére azt írta, “a 37 érintett országot egy bonyolult soktényezős szempontrendszer szerint választottuk ki, ahol a szakmai, emberi és politikai hitelességi szempontok mellett más, például praktikus, például működőképességi szempontok is szerepeltek.” Hozzátették, azon vannak, hogy minél hamarabb meglegyenek az új nevek, hiszen Magyarországnak az az érdeke, hogy a képviseletének a jogfolytonossága biztosított legyen.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik