Január végén tizenöt hónap után megköttetett az Izrael és a Hamász közötti tűzszünet, amelynek első fázisában a palesztin fegyveres csoportok harminchárom olyan túszt bocsátanak szabadon, akiket még a 2023. október 7-i terrortámadásuk idején Izraelből hurcoltak el. A zsidó állam pedig mintegy ezerkilencszáz palesztin fogva tartott elengedéséről gondoskodik.
A kicserélendő foglyok neveit tartalmazó listák mögött mindkét oldalon tragikus, veszteségekkel teli emberi sorosok húzódnak. Ezeknek az embereknek a története azt mutatja, hogy a palesztin fogva tartottak és a gázai túszok családjainak szenvedései sok hasonlóságot mutatnak. Cikkünkben néhány ilyen történetet mutatunk be.

Kiszabadult egy hatvanöt éves izraeli-amerikai túsz
Keith Samuel Siegel amerikai-izraeli kettős állampolgár a múlt hétvégén szabadult a Hamász fogságából. Az idős férfit a feleségével együtt a saját kocsijukon rabolták el az október 7-i terrortámadás idején. Amíg az asszonyt már az első, 2023. novemberi fogolycsere keretében szabadon bocsátották, a sérült, beteg, idős férfi csak most nyerhette vissza a szabadságát.
A matracon feküdt. Összeölelkeztünk és könnyeket hullattunk, bocsánatot kértem, hogy el kell mennem, és elköszöntem
– idézte fel a 2023. novemberi búcsú pillanatait a feleség.
Keith Samuel Siegel és családja a túszul ejtése előtt a Kfar Aza kibuc lakója volt. Amerikai állampolgárként 21 évesen vándorolt be Izraelbe, és egy gyógyszeripari vállalat képviselőjeként dolgozott. Az idős párnak a negyvenhárom éves házasságuk alatt öt gyermeke született, és van négy unokájuk is.
A férfiról tavaly húsvétkor került elő egy felvétel, amelyet a rabtartói készítettek.