Nagyvilág

„Nem tudott elköszönni az asszonytól, aki felnevelte” – megrendítő emberi sorsok a gázai fogolycserék mögött

Ashraf Amra / ANADOLU / AFP
A Hamász fegyveres szárnya a dél-gázai Khan Younisban a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságával a folyamatban lévő fogolycsere-egyezmény részeként aláírják a papírokat 2025. február 1-jén.
Ashraf Amra / ANADOLU / AFP
A Hamász fegyveres szárnya a dél-gázai Khan Younisban a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságával a folyamatban lévő fogolycsere-egyezmény részeként aláírják a papírokat 2025. február 1-jén.
A gázai tűzszünet első fázisában 33 gázai túszt engednek szabadon 1900 palesztin fogvatartottért cserébe. A szabadulás sok izraeli és még több palesztin családnak hozza el a gyógyulás lehetőségét – olykor akár több évtizedes szenvedést szakíthat meg. Izraeli és palesztin sorsok a fogság árnyékában.

Január végén tizenöt hónap után megköttetett az Izrael és a Hamász közötti tűzszünet, amelynek első fázisában a palesztin fegyveres csoportok harminchárom olyan túszt bocsátanak szabadon, akiket még a 2023. október 7-i terrortámadásuk idején Izraelből hurcoltak el. A zsidó állam pedig mintegy ezerkilencszáz palesztin fogva tartott elengedéséről gondoskodik.

A kicserélendő foglyok neveit tartalmazó listák mögött mindkét oldalon tragikus, veszteségekkel teli emberi sorosok húzódnak. Ezeknek az embereknek a története azt mutatja, hogy a palesztin fogva tartottak és a gázai túszok családjainak szenvedései sok hasonlóságot mutatnak. Cikkünkben néhány ilyen történetet mutatunk be.

JACK GUEZ / AFP A 2023. október 7. óta Gázában túszként fogva tartott izraeliek hozzátartozói és támogatói a halottnak hitt túszok neveit tartják a tüntetésen, amelyen az elraboltak kiszabadítását és a háború azonnali leállítását követelik Tel-Avivban 2025. január 31-én.

Kiszabadult egy hatvanöt éves izraeli-amerikai túsz

Keith Samuel Siegel amerikai-izraeli kettős állampolgár a múlt hétvégén szabadult a Hamász fogságából. Az idős férfit a feleségével együtt a saját kocsijukon rabolták el az október 7-i terrortámadás idején. Amíg az asszonyt már az első, 2023. novemberi fogolycsere keretében szabadon bocsátották, a sérült, beteg, idős férfi csak most nyerhette vissza a szabadságát.

A matracon feküdt. Összeölelkeztünk és könnyeket hullattunk, bocsánatot kértem, hogy el kell mennem, és elköszöntem

– idézte fel a 2023. novemberi búcsú pillanatait a feleség.

Keith Samuel Siegel és családja a túszul ejtése előtt a Kfar Aza kibuc lakója volt. Amerikai állampolgárként 21 évesen vándorolt ​​be Izraelbe, és egy gyógyszeripari vállalat képviselőjeként dolgozott. Az idős párnak a negyvenhárom éves házasságuk alatt öt gyermeke született, és van négy unokájuk is.

A férfiról tavaly húsvétkor került elő egy felvétel, amelyet a rabtartói készítettek.

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.
Már csatlakoztál hozzánk? Akkor a folytatáshoz!
Ha még nem vagy a 24 Extra előfizetője, ismerheted meg a csomagokat.

Már előfizető vagyok,

Ajánlott videó

Olvasói sztorik