Roman Abramovics szerdán megtámadja a vele szemben hozott, az ukrajnai háború után bevezetett európai uniós szankciókat. Az orosz üzletember azzal érvel, hogy a korlátozásokat pusztán azért vezették be, mert ismert orosz állampolgár – mondta el a Reutersnek egy, az ügyben jártas forrás.
A The Guardian által szemlézett cikk szerint ügyvédei azzal érvelnek, hogy az uniós szankciók alaptalanok, és pusztán azért szabták ki, mert híres orosz üzletember.
Tavaly februárban Abramovics hevesen vitatta azokat a jelentéseket, amelyek azt sugallták, hogy közel áll Vlagyimir Putyin orosz elnökhöz. A milliárdos üzletember 2022 márciusában részt vett a törökországi béketárgyalások kezdeti fordulóján, amelynek célja az volt, hogy véget vessen az orosz inváziónak Ukrajnában.
