Mint megírtuk, Volodimir Zelenszkij kezdeményezésére rendkívüli ülést tartott az ukrán biztonsági tanács a Kahovka-gát és vízerőmű felrobbantása miatt. Az ukrán elnök az ülésről a Telegram-csatornáján tett közzé részleteket, ebből kiderül, hogy az ukránok szerint az oroszok kedd éjjel 2:50 perckor robbantást hajtottak végre az általuk felügyelt vízerőmű belsejében.
Mintegy 80 település van az árvízi övezetben, ezért elrendelték a Dnyeper ukrán fennhatóság alá tartozó oldalán a lakosság kitelepítését, illetve arról is döntöttek, hogy a Kahovszkij-víztározó által ellátott falvak és városok számára ivóvizet biztosítanak. A mentésben a kormány, a katonaság és az egyéb szolgálatok is részt vesznek – tette hozzá Zelenszkij, aki hozzátette, hogy megállapodtak arról is, hogy milyen nemzetközi és biztonsági intézkedéseket tesznek annak érdekében, hogy Oroszországot felelősségre vonják a merényletért.
(Guardian)
