Nagyvilág

Egymillióan vannak táborokban Indiában az évszázad árvíze után

Az árvíz sújtotta dél-indiai Kerala államban a hatóságok fokozták erőfeszítéseiket annak a becsléseik szerint mintegy hatezer embernek a felkutatására és kimentésére, aki a katasztrófa által leginkább érintett térségben rekedt. A katasztrófaelhárítás tisztségviselői szerint a mentésre váró hatezer ember többsége csapdába esett Csengannurban és más, az árvíz által a külvilágtól elzárt területeken. A mentési műveletekben 26 katonai helikoptert és 1200 nagyobb csónakot vetnek be.

Az illetékesek elmondták, hogy 1 millió 80 ezerre nőtt az evakuált embereknek a száma, akiket táborokban szállásoltak el, több mint 3600 helyszínen. Vasárnap a táborokban elhelyezett emberek száma még 850 ezer volt.

Megnyitották a haditengerészet egyik légitámaszpontját is a civil légiközlekedés előtt Kerala állam legforgalmasabb városában, Kocsiban, hogy ezzel is támogassák a segélyszállítmányok fogadását, valamint a lakosok evakuálását. A város központi repülőterét a múlt héten lezárták az áradások miatt. Indiai tisztségviselők hozzátették: a térség más légibázisait is megnyitják a polgári légiközlekedés előtt.

Az elárasztott kocsi repülőtér. Fotó: The Times of India/R K Sreejith.

Köszönhetően annak, hogy az esőzések alábbhagytak a hétvégén, helyenként az árhullám is levonulóban van. A hatóságok szerint azonban továbbra is az ivóvízhiány és az esetleges betegségek jelentik a legnagyobb kihívást a térségben. A táborokban ezért gyógyszereket és fertőtlenítőszereket osztanak elővigyázatosságból.

A monszun időszak májusi kezdete óta 373-an vesztették életüket a Kerala államot sújtó áradásokban és földcsuszamlásokban. A turisták körében is népszerű államra augusztus 8-án sújtott le az eső újabb hulláma, amely tízezer kilométernyi közutat tett járhatatlanná, és az egyik legnagyobb repülőteret is megbénította. Hivatalos adatok szerint a térségben a megszokottnál 40 százalékkal több csapadék esett. Pinaraji Vidzsajan, Kerala főminisztere szerint az államra az évszázad monszunesőzése sújtott le, becslései szerint hárommilliárd dolláros anyagi kárt okozva.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik