Nagyvilág

Három éve meghalt nőtől kapott levelet a családja

"Apa, anya, annyit törődtetek velem, most én következem" - írta a szívszorító üzenetben ajapán szökőárban három évvel ezelőtt elhunyt nő.

A nő tizenkilenc éves volt, amikor postára adta a szüleinek szóló levelet – azzal a megkötéssel, hogy azt csak tíz évvel később kézbesíthetik. “Amikor eljut hozzátok a levelem, talán már nagyszülők lesztek” – olvasható a fiatal nő kétoldalas, kézzel írt levelében, amelyet a Jomiuri Simbun című japán lap mutatott be hétfőn.

“Szerintem tíz év múlva házas leszek és gyermekem is lesz” – írta akkor a nő, ám már nem érhette meg. 2011. március 11-én ugyanis szökőár sújtotta Ocucsiban lévő otthonát, holttestét sohasem találták meg. Miután hat hónapon át hiába kutattak utána a romok közt, hivatalosan is halottnak nyilvánították.

Nem sokkal a katasztrófa előtt a 26 éves lányt eljegyezte egyik iskolai barátja.

“Vannak napok, amikor azt gondolom, most már akár meg is halhatok” – mesélt a lapnak érzéseiről az apa, aki a mai napig sajnálja, hogy a korábban Kiotóban turistabuszokon dolgozó lányát arra kérte, költözzön vissza Ocucsiba.

“Apa, anya, olyan sokat törődtetek velem, most én fogok gondoskodni rólatok” – írta megindító levelében a fiatalon elhunyt nő.

Levél 100 éves késéssel

„Drága Joyce, Nagyon köszönöm a leveled, James unokatestvérem átjött teázni (vasárnap), Florrie és én elvittük a kocsihoz 11 körül. Remélem, S E és W jobban vannak. Sajnálom, hogy betegek, és Alice Ann is. Olyan kár, hogy ilyen hamar a vakáció után. Sok-sok szeretettel, Jane”

Ezek a sorok csak mintegy 100 év késéssel jutottak el egykori címzettjük lakására. Az 1901-ben feladott levelezőlap 2002-ben jutott el a Heaton Mersey kisváros egyik postaládájába: a 31 éves Katy Russell meglepődve vette ki a kissé megkésett küldeményt az egyik reggel. A posta képviselői szerint elképzelhetetlen, hogy egy levél 100 évig hánykolódjon a rendszerben, sokkal valószínűbb, hogy valaki egy hagyatékban találta a lapot, majd egyszerűen feladta.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik