Nagyvilág

A tunéziai elnök menesztette a kormányt

Zin el-Abidin ben Ali tunéziai elnök menesztette a teljes kormányt, és elrendelte, hogy hat hónapon belül tartsanak választásokat.

Az országban három hete megszakítás nélkül tüntetések zajlanak, amelyeken a résztvevők kezdetben a munkanélküliség és a kilátástalanság ellen tiltakoztak, az utóbbi napokban azonban már a 24 éve hatalmon levő, tekintélyuralmi módszerekkel irányító államfő távozását követelik.

A megmozdulások a fővárosra is átterjedtek, és a héten elrendelt éjszakai kijárási tilalom idején is zajlanak.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik