Nagyvilág

Netanjahu négyszemközt maradna Abbásszal

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök azt mondta, hogy hajlandó folyamatos, négyszemközti tárgyalásokat folytatni Mahmúd Abbász palesztin vezetővel, amíg alá nem írják a békeszerződést.

A két fél az Egyesült Államok felügyelete mellett szeptemberben újrakezdte a megbeszéléseket, de a zsidó kolóniákra vonatkozó ciszjordániai telepbővítési tilalom lejárta után azok gyorsan zátonyra futottak.

Abbász a tárgyalások újraindításának feltételeként azt követeli Izraeltől, hogy szüntesse be az építkezést az 1967-ben megszállt palesztin területeken.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik