Nagyvilág

„Boszorkányokat” lincseltek meg Haitin

Legkevesebb 12 embert lincseltek meg az elmúlt napokban Haiti egyik déli megyéjének néhány településén, mert az áldozatokról úgy vélték, hogy készakarva terjesztik a kolerát - tudta meg az AFP rendőrségi forrásokból.

A csoportokba verődött feldühödött lincselők a boszorkányoknak tartott szerencsétleneket bozótvágó késekkel és kövekkel ölték meg, majd holttestüket az utcán elégették. A bűncselekmények helyszínét, Grand’Asne megyét eddig viszonylag megkímélte a karibi országban október közepe óta pusztító kór.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik