Kézilabda KEK: fantasztikus Fradi-siker

Nagyon nagy izgalmak után, idegenben lőtt több góllal kiverte az FTC a tavalyi BL-győztes Viborgot a sorozatból.

Már az első mérkőzésen is nagyszerű eredményt ért el a KEK nyolcaddöntőjében az új névadó szponzorral erősítő Ferencváros. Elek Gábor csapata csak egy góllal kapott ki Viborgban, a hazai csapat a tavalyi BL-győzelem után kissé meggyengült.

Az első félidő bár jól indult, rosszul folytatódott, a dánok kikapcsolták a játékból Zácsik Szandrát. 11-10 után jöttek a lerohanások, és a háromgólos vendégelőny a szünetben.

A második félidőben négy góllal is elhúzott a Viborg, de nem volt tele a gatya a lányoknál, Tomori vezérletével felzárkóztak, és 31-30-nál újra a zöldeknél volt az előny. Zácsik Szandra végül a lefújás előtt három másodperccel lőtte be azt a hetest, amely a magyar csapat továbbjutását eredményezte.

Női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Viborg (dán) 33-32 (15-18)

FTC: Pastrovics, Abramovics (kapusok), Balogh Ba., Bari-Nagy, Kovacsicz 3, Szádvári 1, Szamoránsky P. 3, Szarka 5, Szucsánszki 6, Tomori 9 (1), Trufán, Zácsik 6 (1). Edző: Elek Gábor.

Viborg: Bager Due, Petersen (kapusok), Acimovic 2, Althaus 2, Amariei 1, Chebbah, Frafjord 2, Hildebrand, Jurack 10 (4), C. Mikkelsen, H. Mikkelsen 6, Skov 7, Szavics 1. Edző: Jakob Vestergaard.

Az első mérkőzésen: Viborg – FTC-Rail Cargo Hungaria 34-33 (19-18)

Továbbjutott: a Ferencváros, 66-66-os gólkülönbség mellett idegenben lőtt több góllal.

Az EHF-kupában a Vác ötgólos hátrányt szedett össze az első meccsen Vácon. Vasárnap 18 órától ismét összecsap a két csapat a Pest megyei településen, akkor már hivatalosan is a magyar együttes lesz a pályaválasztó.