A csehek kiütötték az USA-t

Jaromir Jagr mesterhármast lőtt, Csehország simán jutott az elődöntőbe a szlovákiai jégkorong világbajnokságon.

Az eddig százszázalékosan menetelő csehek az első harmad végén szerezték meg a vezetést, Jagr volt eredményes egy kiugratás után. A második harmad elején néhány másodpercig dupla emberelőnyben játszhattak a tengerentúliak, de nem tudtak betalálni.

Nem úgy a csehek, akiknek szintén megadatott a lehetőség, hogy kettős emberfórban próbálkozhassanak, Jagr pedig önmaga, valamint csapata második gólját is belőtte.

Innentől kezdve az európai alakulat irányította a játékot, az USA nem tudott lendületbe jönni, a harmadik játékrész közepén Plekanec találatával pedig már 3-0 állt az eredményjelzőn. A kegyelemdöfést a mesterhármasig jutó Jagr vitte be, és mivel Pavelec 29 amerikai próbálkozásból 29-et hárított a mérkőzésen, 4-0-s cseh győzelem lett a vége.

Csehország az elődöntőben a Svédország-Németország találkozó győztesével játszik majd.