Nagy csatában nyert a Fehérvár

A Sapa Fehérvár AV19 együttese hazai pályán 6-4-re verte a listavezető Klagenfurt csapatát az osztrák hokiliga vasárnapi játéknapján.

Az első harmadban két emberelőnyt is kihasználatlanul hagyott a hazai jégen játszó székesfehérvári együttes, a játékrész vége felé azonban Vas Márton révén sikerült megszerezni a vezetést, Ladányi passzát váltotta gólra. Nem telt el egy perc sem, Schellander egyenlített, 1-1-el fordultak a felek.

A második felvonásban nagyszerűen játszottak a székesfehérváriak, Ladányi, Holéczy, Palkovics, majd Mihály is betalált a harmadban, így megnyugtató, négygólos előnybe került a Sapa, következhetett a záró etap.

Rögtön a játékrész elején szépített a KAC, Vas Márton azonban bő tíz perccel a vége előtt jelezte, a Fehérvár ma csak a győzelemmel elégszik meg. A végén sajnos Schuller és Schumnig rontott hetényi Zoltán mutatóján, a siker azonban így is meglett, 6-4 lett a vége.

Az eltiltásából visszatérő Sofron István két gólpasszal jelentkezett.