Büntetőkkel vágott vissza a Vasas

A fővárosi együttes nyerte a Csíkszereda ellen MOL Liga-elődöntő második meccsét, az állás így 1-1.

A két csapat hétfőn is randevúzott az alapszakaszgyőztes HSC otthonában, az erdélyi együttes pedig egy kiélezett mérkőzésen, rávezetésekkel bizonyult jobbnak a címvédőnél.

Kedden ismét összemérték erejüket a felek, a sportág szerelmesei pedig ezúttal sem maradtak izgalmak nélkül: a nyitó harmadban Somogyi szerezte meg a vezetést Fodor passza után, fordulás után azonban Ladislav Sikorcin előbb egalizált, majd asszisztált Novak vezető góljához. Sabol a második szünet előtt azonban egyenlíteni tudott, pörgős végjátékra lehetett számítani.

A harmadik etap elején a Csíkszereda pörgött jobban, a hazaiak két találattal is el tudtak húzni, a budapesti együttes azonban bő két perc alatt egalizált, következhetett a ráadás, és mivel ott sem született gól, ezúttal is a rávezetések döntöttek, Lubomir Sabol egyenlítette ki a párharcot.

Eredmény:
Csíkszereda – Vasas 4-5 (0-1, 2-1, 2-2, 0-0) – büntetőkkel

Mindeközben a Magyar Kupa selejtezőjében a Ferencváros 4-3-ra legyőzte az Újpestet. A hármas tagja még a Sapa Fehérvár AV19 együttese.