Nagy bravúr a Fehérvártól

A magyar csapat szétlövésben győzte le idegenben a Vienna Capitals együttesét az EBEL-ben.

Az első harmadban a Vienna Capitals egy kettős és egy szimpla emberelőnyt is kihasznált. Vas Márton a 14. percben szépített, miközben Hetényi Zoltán remekül védett.

A második etapban Mihály Árpád egyenlített ki, és mivel a harmadik harmadban nem született gól, jöhetett a hosszabbítás.

Itt sem lehetett kifogni a szenzációsan védő Hetényin, így jöhettek a büntetők, a szétlövésben pedig Ladányi Balázs lőtte be a mindent eldöntő találatot.

Ebben a szezonban még nem nyert a Fehérvár Bécsben. Sajnos nyert a közvetlen rivális Linz is nagy bravúrral, de a Volán így is közelebb került a középmezőny aljához.

A többi meccsen: Medvescak–Graz 1-2, Jesenice–Villach 3-4, Olimpija–Salzburg 3-4, Klagenfurt–Linz 3-4.

A Volán legközelebb vasárnap játszik a Villach otthonában.

Eredmény – EBEL Liga:

Vienna Capitals – Sapa Fehérvár AV19 2-3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1) – szétlövés után