Szlovákia – Olaszország 3-2

Johannesburg, Ellis Park Stadion.

Összefoglaló: Az már az első félidőben is látszott, hogy Szlovákia jobban akarja a győzelmet, ennek megfelelően Vittek – aki északi szomszédunk történelmi első vébé gólját szerezte Új-Zéland ellen – megszerezte a vezetést De Rossi eladott labdája után.

A fordulást követően az olaszoknak kellett volna támadóbban fellépnie, ehhez képest egy újabb védelmi hiba után Vittek duplázta meg az előnyt, elúszni látszottak Olaszország továbbjutási esélyei.

A 81. percben aztán Di Natale pofozott be közelről egy kipattanót, majd Quagliarella találatát érvénytelenítette a játékvezető, slusszpoénként pedig a percekkel azelőtt beálló Kopunek talált be az ismét elalvó olaszokank.

Úgy tűnt már nincs tovább, de Quagliarella lőtt egy szabályos gólt is, több azonban már nem született a meccsen, így Olaszország címvédő létére már a csoportmeccsek után búcsúzni kényszerül a tornától, ráadásul utolsó lett az F jelű négyesben.

Szlovákia Paraguayjal együtt továbbmegy a nyolcaddöntőbe.

Eredmény:
Szlovákia – Olaszország 3-2 (Vittek 25., 73., Kopunek 89. ill. Di Natale 81., Quagliarella 92.)

Itt még éltek a remények:

96. PERC: Vége a mérkőzésnek, Olaszország címvédő létére csoportutolsóként búcsúzott gyenge játékkal. Szlovákiának ez a 3-2-es győzelem továbbjutást ért.

19-ről emelt a hálóba.

90. PERC: 4 perc a hosszabbítás.

89. PERC: Egy bedobás után állt le az egész olasz védelem, Kopunek kilépett a labdával és a kirobbanó Marchetti fölött a hálóba lőtt, 3-1!

Mind a két oldalra
Mucha és Quagliarella kapta kakaskodásért.

81. PERC: Egy pofás akció végén Iaquinta sarkazta vissza a labdát Quagliarella elé, Mucha védett Di Natale azonban az üres kapuba gurított, 2-1!

Elborult az agya.

73. PERC: Egy szöglet után jobbról érkezett a labda, Vittek használta ki az olasz védelem újabb megingását és közelről a hálóba lőtt, 2-0!

GÓÓÓL 73’
Vittek, Szlovákia
Egy újabb olasz védelmi hiba.
SZÖGLET 73’
Stoch, Szlovákia
Balról jött a korner.

69. PERC: Stoch vihette a labdát egy darabon majd lövésre vállalkozott de épphogy a felső sarok mellé tekert.

SÁRGA LAP 67’
Chiellini, Olaszország
Skrtel ellen szabálytalankodott.

65. PERC: Pepe legurította Pirlónak a labdát aki visszatette, majd a Juve friss szerzeménye középre tekert, Mucha alászaladt a labdának így Quagliarella lőhetett, Skrtel azonban a gólvonalon állva tisztázott.

SZÖGLET 65’
A gólvonalon tisztázott Skrtel.

63. PERC: Di Natale lőtt távolról, Mucha azonbana helyén volt.

56. PERC: Marcello Lippi 19-re lapot húzott és beküldte az eddig sérüléssel bajlódó Pirlót ráadásul már most kihasználta mindhárom cserelehetőségét.

CSERE 56’
Olaszország
Montolivo helyett Andrea Pirlo a pályán.

56. PERC: maggio adott forintos labdát Di Natalénak, azonban az olasz támadó lábáról lecsúszott a lövés, kirúgás jön.

51. PERC: Mucha maradt lent, miután Quagliarella lépett neki oda. Kissé túlszínezte az esetet a szlovák kapus.

50. PERC: Pepe beívelése után Iaquinta csúsztatott a kapu mellé.

SÁRGA LAP 50’
Szlovákia
Pekarik sárgult be.

46. PERC: Maggio váltja Criscitót, Quagliarella Gattuso helyére érkezik.

CSERE 46’
Olaszország
Kettőt cserél Lippi.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Olaszország
Megy a második félidő.

Félidő: Szlovákia már a meccs elelején is eltökéltebbnek tűnt, nem hagyták az olaszokat kibontakozni, míg Hamsikék szép csendben szövögették az egyre veszélyesebb támadásokat, azonban Cannavaróék ezúttal magabiztosan teljesítettek hátul.

Egészen a 25. percig, amikor is De Rossi adta el a labdát ártalmatlan szituációban, Kucka köszönte szépen és kihagyhatatlan helyzetbe hozta Vitteket, aki második góljánál tart a tornán.

A folytatásban sem látszott az olaszokon az átütőerő, jelenleg úgy tűnik, hogy búcsúzik a címvédő.

49. PERC: Montolivo lőhetett kapásból de kicsúszott a támaszkodó lába, így a lelátón kötött ki a labda. Ez volt a félidő utolsó momentuma, 1-0-ról folytatják a felek.

48. PERC: Kucka bombázott rá egy lecsorgó labdát, azonban centikkel célt tévesztett – jó kis löket volt.

SZABADRÚGÁS 47’
Szlovákia
Jó 22 méterről a tizenhatos jobb sarkától.

46. PERC: 3 perc a ráadás.

45. PERC: Kopunek jött volne be Strba helyére, a szlovák azonban jelezte, folytatja – hatalmas kötés van a lábán.

Ápolás 43’
Strba, Szlovákia
Felnyílt a bőr a térdén, Gattuso találta el.

Vittek vezető találata:

SZÖGLET 41’
Egyik pontrúgásból sem lett semmi.

41. PERC: Skrtel tisztázott fejjel, majdnem öngólt lett belőle!

SÁRGA LAP 40’
Cannavarót taposta meg.

38. PERC: Montolivo gondolta úgy, hogy átlövéssel próbálkozik, azonban lassú, erőtlen lökete mellé gurult.

35. PERC: Strba lőtt rá távolról egy legurított szabadrúgást, Marchetti szögletre tenyerelte. A sarokrúgásból semmi nem lett.

Kifejelték a védők.

25. PERC: De Rossi adta el ártatlan szituációban a labdát amelyre Kucka csapott le, finoman Vittek elé tálalt aki a bal alsóba gurított, 1-0!

GÓÓÓL 25’
De Rossi eladott labdája után talált be.
SZÖGLET 22’
Hosszú lett Hamsiknak.
SÁRGA LAP 16’
Gattusót vágta fel.

15. PERC: Hamsik tette középre a labdát, Marchetti fogta meg a passzt.

13. PERC: Stoch ívelhetett be egy szabadrúgást az oldalvonal mellől, Marchetti csak öklözni tudta a labdát, Zabavnik fölé bombázta a kipattanót.

12. PERC: Gattuso nagyon aktív, már legalább három labdát szerzett ezalatt a kis idő alatt, ráadásul mindenhol feltűnik.

10. PERC: Durica esett nagyot, szabadrúgás kifelé.

SZABADRÚGÁS 10’
Olaszország
Di Natale ívelt középre az oldalvonal mellől.

8. PERC: Az olaszok minden bizonnyal a korai gólra hajtanak, már a szlovák térfélen letámadnak.

LES 6’
Szlovákia
Hamsik maradt üresen a kapu előtt, de lesről lőtt.
LES 4’
Olaszország
Iaquinta lőtt lesről.

2. PERC: 1974. óta nem estek ki az olaszok a csoportkörben, nagy a tét.

1. PERC: Olaszország az ötödik, míg Szlovákia a 34. a FIFA-világranglistán.

1. PERC: Di Natale lőtt kapura egyből, azonban a labda fölé szállt.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Szlovákia
Megy a meccs.

Felálltak a csapatok a pályára, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Kezdőcsapatok:

Szlovákia: Mucha – Zabavnik, Durica, Skrtel, Pekarik – Stoch, Kucka, Strba, Hamsik – Vittek – Jendrisek
Szövetségi kapitány: Vladimir Weiss

Olaszország: Marchetti – Criscito, Chiellini, Cannavaro, Zanbrotta – De Rossi – Montolivo, Gattuso – Di Natale, Pepe – Iaquinta
Szövetségi kapitány: Marcello Lippi

A csoport állása két forduló után:
1. Paraguay 4 pont (3-1)
2. Olaszország 2 pont (2-2)
3. Új-Zéland 2 pont (2-2)
4. Szlovákia (1-3)

A lét a tét – nem lehet elégszer hangoztatni. Olaszországnak mindenképpen nyerni kell, ha saját kezében akarja tudni a sorsát, bár ha Új-Zéland adott esetben nagyobb arányban győzi le Paraguayt, mint az olaszok Szlovákiát, akkor Iaquintáék csomagolhatnak. De ne szaladjunk ennyire előre, Marcello Lippi fiai úgy várhatják az összecsapást, hogy az első és a második meccsen is könnyedén nyerhettek volna, ha belövik a helyzeteiket. Kérdés még, hogy Fabio Cannavaro végre igazi vezére tud-e lenni az Azzurriknak, a bekk ugyanis eddig mind a két kapott gólban benne volt és több megingása is akadt. Alberto Gilardino sem váltotta be eddig a hozzá fűzött reményeket, épp ezért az olaszok Di Nataléval kezdenek.

Szlovákia percekre volt attól, hogy már az első nap az élre álljon, azonban Reid a 93. percben egyenlített az Új-Zéland elleni meccsen, míg Paraguay ellen 0-2 lett a vége – így lesznek az elsőkből utolsók, északi szomszédaink várják a legnehezebb helyzetből a csütörtöki meccset.

A találkozó játékvezetője a sokat megélt Howard Webb lesz, a meccset pedig a johannesburgi Ellis Park Stadionban rendezik meg.