Spanyolország – Svájc 0-1

Durban, Durban Stadion, 70000 néző.

Összefoglaló: A találkozó elején a spanyolok irányítottak, azonban a kapuba nem sikerült betalálnia a csapatnak. Az első félidő legnagyobb helyzetét Piqué hagyta ki, miután üresre cselezte magát a tizenhatoson belül a svájci kapus védett nagyot.

Fordulás után a svájciak is mutattak életjeleket, majd az 52. percben egy kesze-kusza támadás végén Fernandes talált be Casillas hálójába. A folytatásban a spanyol nyomás egyre erősödött, Xabi Alonso pedig egy bődületes lövéssel telibe trafálta a lécet, gólt azonban továbbra sem sikerült szereznie Del Bosque fiainak.

A túloldalon majdnem érkezett a kegyelemdöfés, Derdiyok cselezte ki a komplett spanyol védelmet, azonban lövése a kapufáról visszavágódott a mezőnybe. A folytatásban már nem született több találat, így Svájc nagy meglepetésre 1-0-ra legyőzte Spanyolországot.

Eredmény:
Spanyolország – Svájc 0-1 (Fernandes 52.)

Puyol hiába küzdött:

96. PERC: Vége a mérkőzésnek, a vébé eddigi legnagyobb meglepetését láthattuk.

96. PERC: Egy újabb spanyol korner után szállt felé egy kapáslövés.

SÁRGA LAP 94’
Svájc
Yakin kezezett.
SÁRGA LAP 92’
Svájc
Benaglio kapta időhúzásért.

90. PERC: 5 perc a ráadás.

87. PERC: Torres kapkodott el egy kapáslövést.

82. PERC: Barnetta szánta el magát lövésre, azonban ha centikkel is, de fölé lőtt.

CSERE 79’
Svájc
Derdiyok helyett Hakan Yakin a pályán.

79. PERC: Jesus Navas lövése kerülte el centikkel a hosszú alsó sarkot.

CSERE 77’
Spanyolország
Pedro be, Iniesta le.

74. PERC: Hihetetlen mi maradt ki a svájci részről! Derdiyok lépett ki a védők közül, majd megetette a teljes védelmet, ellőtte a labdát Casilla mellett, de a kapufa kisegítette a spanyolokat.

SÁRGA LAP 73’
Inler, Svájc
Navas okoz kényelmetlen perceket a svájcinak.

70. PERC: Xabi Alonso trafálta telibe a lécet, elképesztően nagy bomba volt!

68. PERC: David Villa szolgálta ki nagyszerű labdával Fernando Torrest, a Liverpool ásza azonban nem találta el a felső sarkot. A túloldalon NKufo fejelt mellé.

Egy Villa szabadrúgás:

Svájc vezető gólja:

63. PERC: Iniesta lőtt mellé.

62. PERC: a támadásokat elősegítendő Busquets helyett Fernando Torres, Silva helyett Navas a pályán.

CSERE 62’
Kettőt cserél Del Bosque.

61. PERC: Egyre fokozódik a spanyol nyomás. Most ismét Benglionak kellett villannia, egy remek szöktetésre érkezett ki nagyszerűen a kapujából.

52. PERC: Egy kaotikus jelent után Fernandes találta magát szemben az üres kapuval, átverekedte magát Piquén és közelről a hálóba lőtt a spanyol játékosok nagy meglepetésére. 0-1!

GÓÓÓL 52’
Fernandes, Svájc
Közelről passzolt a hálóba.
SZÖGLET 50’
Két szöglet gyors egymásutánban.

50. PERC: xabi Alonso próbálkozott egy távoli tekeréssel, azonban egy svájci fejről szögletre vágódott a labda.

SZÖGLET 49’
Xavi kisszögletét láthattuk.
SZÖGLET 46’
Alonso kanyarintott középre.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Megy a második játékrész.

Egy kis érdekesség, a történelem nem spanyol győzelmet jósol mára: a korábbi nyolc Eb-győztes közül Franciaország (1986) és Németország (1998) tudott győzelemmel kezdeni a kontinensviadalt követő világbajnokságon.

Félidő: Spanyolország dominált az első felvonásban, Svájc főleg védekezésre rendezkedett be ami nem meglepő, mivel az ibériai játékosok káprázatos kiugratásokkal hozták helyzetbe magukat.

Ennek ellenére gól nem született, ehhez Sergio Busquets járt a legközelebb, azonban miután kicselezett egy védőt a tizenhatoson belül a kapujából kirontó Benaglio nagyot védett. Senderos, a Nati játékosa sérülés miatt a cseréjét kellett, hogy kérje.

46. PERC: Vége az első félidőnek, az állás 0-0.

45. PERC: 1 perc a ráadás.

42. PERC: David Villa cselezgetett, majd átemelte a labdát a védők és a kapus fölött, a túloldalon azonban nem érkezett senki, aki elérhette volna a passzt.

41. PERC: Iniesta próbálkozott lövéssel, azonban célt tévesztett.

SZÖGLET 39’
Barnetta, Svájc
Balról jött a korner.

36. PERC: Senderos bő tíz perce saját csapattársával rúgott össze, hosszas ápolás ellenére sem tudta folytatni a játékot.

CSERE 36’
Svájc
A megsérülő Senderos helyett Von Bergen a pályán.

35. PERC: Silva ívelt középre, Villa visszafejelt labdáját azonban kivágták a védők.

34. PERC: Na nem mintha nem tudtunk volna róla, de a spanyolok félelmetesen jó kiugratásokat adnak egymásnak.

SZÖGLET 31’
Villa közeli szabadrúgása vágódott le a sorfalról.
SÁRGA LAP 30’
Grichting
Iniestát rántotta le.

30. PERC: Senderost már hosszú percek óta ápolják az oldalvonal mellett. Visszatér-e?

26. PERC: Ziegler bombázott rá egy pontrúgást egy szabadrúgáskombináció után, Casillas azonban védeni tudott.

SZABADRÚGÁS 26’
Svájc
Jó 21 méterről.

24. PERC: Iniesta adott forintos labdát a tizenhatoson belül egyedül marad Piquének, aki egy csellel elküldte az egyik védőt szotyiért, azonban a kapujából kirongyoló Benaglio nagyot védett – szép jelenet volt.

VÉDÉS 24’
Benaglio, Svájc
Piqué lövését védte.

21. PERC: Iniesta vállalkozott lövésre, azonban a svájci védők úgy lezárták előtte a területet, hogy Benaglionak nem okozott nehézséget a középre tartó labda megszelídítése.

17. PERC: Ramos cselezgetett a jobb oldalon, majd ballal lőtt, gól nem lett belőle ellenben egy kapu mögötti fotómasina bánta a megmozdulást.

15. PERC: Senderos akasztotta össze Silva lábát a tizenhatoson belül, Howard Webb továbbot intett.

LES 13’
Xavi feledkezett lesen.

10. PERC: A kivédekezett szöglet után kontratámadásba kezdett Spanyolország melynek a végén Villa cselezte be magát a tizenhatoson belülre, azonban hosszan szöktette magát.