Port Elizabeth, Nelson Mandela Bay, 37 000 néző

Elefántcsontpart és Portugália meccsén nem rezdültek meg a hálók.

A végeredmény: 0-0

Összefoglaló:

Némiképp érthetetlen volt az afrikaiak utolsó percben elvégzett szöglete, ugyanis kis szögletre vállalkoztak, holott az ápolás miatt már lejárt a 3 perc hosszabbítás, így tudni lehetett, csak beívelés esetén engedi tovább a bíró.

A találkozón igazságos döntetlen született, mert a felek kihagyták kevés helyzetüket, és azért is, mert egyenrangú csapatok küzdelmét láthattuk.

Drogba szereplésének feltehetően örültek az afrikai országban, jól is játszott, amíg a pályán volt. A csoportban Brazília és a Koreai NDK szerepel még, így a két csapatnak a biztos továbbjutáshoz a selecaót is el kellene kapni.

Az Uruguay-Franciaország mérkőzés után tehát elkönyvelhettük a vb második gól nélküli csatáját.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!! Maradt a 0-0!

Ápolás 93’
Elefántcsontpart
Tiene maradt lent, rosszkor.
SZÖGLET 93’
Izgalmas a vége!!

90. PERC: 3 perc hosszabbítás lesz.

DROGBA magánya:

83. PERC: Vészesen közeledik a meccs vége, marad a 0-0?

CSERE 82’
Gervinho helyett K. Keita a pályán.
SZABADRÚGÁS 81’
Tiene lőtte középre, K. Torue lemaradt.

79. PERC: Ronaldo fölélőtte a szabadot, jól csapódott, de nem lett belőle gól.

SZABADRÚGÁS 79’
Portugália
Ronaldót buktatták 35 méterre a kaputól.

78. PERC: Raul Meireles lőtt 22 méterről, nem sokkal ment mellé.

Ápolás 77’
Kolo Toure, Elefántcsontpart
Begörcsölt a lába.

74. PERC: Az eső szakad, negyedóra van hátra a meccsből. Bármi lehet.

Coentrao rúgta ki, talán feleslegesen.

66. PERC: Yaya Touré vállalkozott távoli lövésre, a labda azonban elhúzott a kapu előtt.

CSERE 62’
Drogba érkezett Kalou helyére!!

64. PERC: Droga vetkőzik és készülődik!! Elkezdett esni az eső is!

63. PERC: Liedson kapta a 16-oson belül a labdát, már kezdett veszélyesen fordulni, amikor Kolo Toure menten tudott.

CSERE 62’
Portugália
Thiago jött be Deco helyett.

60. PERC: Gervinho fejelt a kapu fölé egy gyönyörű beívelés után. Veszélyesebb Elefántcsontpart.

Coentrao vezeti a labdát:

SZÖGLET 59’
Tiene lőtte középre.
VÉDÉS 58’
Barry, Elefántcsontpart
Liedson fejesét húzta le.

56. PERC: Az afrikai csapat valószínű jobban bírja majd fizikailag, így a portugóknak egy másik területen kell ellensúlyozni ezt a hátrányt. Talán ezért jött be a gyors Simao, az Atletico Madrid csatára.

CSERE 55’
Portugália
Danny helyett Simao Sabrosa érkezett.

54. PERC: Igen formás volt az elefántcsontparti támadás.

VÉDÉS 54’
Eduardo
Kalou lapos lövését védte magabiztosan.
SZABADRÚGÁS 51’
Deco, Portugália
Beadását végül nem érte el senki.

50. PERC: A portugálok többet birtokolják a labdát, az afrikai csapat a kontrákra épít, nem is rosszul.

48. PERC: Dindane ívelt középre, veszélyesen kanyarodott, de végül nem kerültek bajba a portugálok.

SZÖGLET 47’
Tiote fejelt rosszul a beívelésből.

47. PERC: Gervinho kavart a baloldalon, hasonló cseleket engedett meg magának, mint az első félidőben. Lövésébe beleért a kapus.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Folytatódik a játék!

Az MTV riporterével ellentétben mi úgy gondoljuk, jó első félidőt láttunk. Mindkét csapat vezetett szép támadásokat, kapufa, szép védések és mentések, kemény belépők színesítették a taktikai harcot.

Az afrikai csapat ugyanolyan keményen védekezik, mint a portugál, nehezen lehet a falon átmenni. Gervinhónak és Ronaldónak ez olykor sikerült, de a védők jól állják a sarat.

Kérdés, a második félidőben Drogba beáll-e pár percre, bírja-e a karja a terhelést. A portugál csapatban CR kötetlen szerepkörben játszik, így bármikor képes váratlan helyen feltűnni. Ez esélye lehet a luzitánoknak. Majd meglátjuk!

VÉGE AZ 1. FÉLIDŐNEK!

45. PERC: 1 perc hosszabbítás lesz.

SZÖGLET 43’
Kolo Toroue fejét nem érte el a beívelt labda.

41. PERC: Négy és fél perce van a feleknek, hogy lélektanilag fontos pillanatban szerezzenek gólt.

Egy olyan pillanat, amikor Ronaldo a főszereplő. Szabálytalannak tűnik a szerelés, de mindenki eldöntheti, mi történt valójában:

36. PERC: Ronaldo kissé ideges, de alapból elmondható mindegyik portugálra, hogy mindent szóvá tesznek – amolyan olaszos módra fociznak.Pedig Elefántcsontpart is azért van a pályán, hogy megszerezze a három pontot.

30. PERC: Ha tegnap azt írtuk az olasz-paraguayi meccsen, hogy érzésünk szerint villan a piros – márpedig ezt írtuk -, akkor ezt a kijelentésünket ezennel megismételjük. Nagyon kemények a srácok! Ropognak a csontok, főleg az afrikai lábakon.

Ápolás 28’
Mendes tiporta le, a bíró 2 méterre állt, nem fújt semmit!
SZÖGLET 27’
Carvalho mentett.

26. PERC: Ronaldo nagyokat esik, csak a végén nehogy arcra essen. Van már egy sárgája, márpedig ezt a színű lapocskát színészkedésért is fel szokták mutatni a sporik.

SZABADRÚGÁS 25’
Tiene, Elefántcsontpart
Raul Meireles szabálytalankodott.

22. PERC: Gervinho, a Lille csatára cselezgetett a baloldalon, a portugál védők csak üggyel-bajjal tudtak menteni.

20. PERC: Ronaldo megindult, középen elesett, de Demel szabályosan szerelte, így továbbot intett. Ronaldónak ez nem tetszett, így heves tilatkozásba kezdett, Demel felvette a harcot. Jutalmuk egy-egy sárga lap lett. A játékvezető egyébként vezetett már olyan meccset, ahol 6 (!) piros lapot is kiosztott.

SÁRGA LAP 21’
Demel és C. Ronaldo
1-1 lap ide-oda.

19. PERC: Jó meccs, igazán szép megoldásokkal, két, támadni szándékozó és azért mindent meg is tevő csapattal.

17. PERC: Tiote bátor volt, miért is ne lett volna az: 18 méterről a 16-os bal sarka közelében lövésre vállalkozott: újra fölé kívánt menni a labda.

14. PERC: Demel rúgta kapura a 27 méterről elvégzett szabadot, de a labda a kapu fölött hagyta el a zöld gyepet.

SZABADRÚGÁS 14’
Bruno Alves lökte fel Gervinhót.
LES 12’
Liedson, Portugália
Deco passzát lesen találta meg.

11. PERC: RONALDOOOOO! Mekkora kapufát rúg 25 méterről, középről. Nem sok hiányzott. A lövés sebessége 106 kilométer/óra volt!!

10. PERC: Mindkét csapat igyekszik megtartani a labdát, ez többé-kevésbé sikerül is nekik, a portugálok valamivel többet birtokolják a Jabulanit.

Ronaldót rúgta fel.

6. PERC: Az Elefántok jól nyomulnak a jobb oldalon Demel és Gervinho jóvoltából, Ronaldóra pedig nagyon figyelnek, már kétszer is a földre került.

3. PERC: Már most látszik, a két Toure mennyire magabiztos. Nehéz dolga lesz a portugáloknak.

1. PERC: Elefántcsontpart a selejtezők során egyetlen alkalommal sem kapott ki, 8 győzelem és 4 döntetlen a mérleg. Portugália 7 győzelem, 4 döntetlen és 1 vereség mellett jutott ki Dél-Afrikába.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Portugália
Eriksson Queiroz ellen. Indul a mandula!

A világ az elefántcsontparti és a portugál himnuszokat hallgatja. Elszánt arcok, Erikkson kapitány mosolyog, Drogba tapssal köszönti a meccset a kispadon. A portugál himnusz hangosabban szól, a játékosok közül egyedül Ronaldo nem énekel hangosan, ő lehorgasztott fejjel, becsukott szemmel koncentrál.

Kezdőcsapatok:

Elefántcsontpart: Barry – Kolo Toure, Tiene, Demel , Eboue – Zokora, Tiote, Yaya Toure – Kalou, Gervinho, Dindane. Szövetségi kapitány: Sven-Göran Erikkson

Portugália: Eduardo – Bruno Alves, P. Ferreira, Carvalho, Coentrao – Mendes, Liedson, Meireles, Deco,– Danny, Liedson C. Ronaldo. Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz

A világbajnokság talán eddigi legjobban várt találkozója Drogbával és Ronaldóval. Igen, Drogba játszhat, igaz, csak a cserepadon kezd. A Japán elleni felkészülési meccsen a vb előtt egy héttel eltörte a karját, de egy speciális védőfelszereléssel pályára léphet az afrikai csapatban. Legalábbis a hírek szerint.

Az elefántok nagyszerű kerettel bírnak, elég csak Kaloura vagy a két Touréra gondolni. Nem véletlenül nevezik halálcsoportnak a brazilokat és a Koreai NDK-t felvonultató négyest.

Sven-Göran Eriksson szövetségi kapitány tapasztalt szakember, de az utóbbi időben nem nagyon volt nagy eredménye, Mexikó népe például kifejezetten örült, hogy ott megbukott.

A portugálok a mi csoportunkból jutottak tovább a második helyen, a pótselejtezőben a bosnyákokat gyűrték le. Christiano Ronaldo személyében sokak kedvence, mások gyűlölt figurája jelenti a központi eseményt.

Hogy mennyire jó ez a portugál csapat, nagy talány, de az első meccsen helyre tehetik a kételkedőket a bombaerős elefántcsontpartiak legyőzésével.