Argentína – Nigéria 1-0

Johannesburg, Ellis Park Stadium, 61 000 néző

Összefoglaló: Már a találkozó elején, a 6. percben megszerezte a vezetést Argentína, Verón szögletét Heinze bólintotta közelről a hálóba. A folytatásban az argentinok tovább növelhették volna előnyüket, azonban az utolsó passzba rendre hiba csúszott, valamint a FIFA honlapján a meccs legjobbjának választott Enyeama remek napot fogott ki, sorra szállított a bravúrokat.

Fordulás után is Diego Maradona fiai diktálták a tempót, azonban Emeanyának ma már nem lehetett több gólt lőni. A hajrában úgy tűnt Nigéria egyenlíthet, azonban Uche fölé lőtte a meccslabdát.

Argentína még pár ajtó ablak helyzetet elszórakozott, így a vége 1-0 lett.

Eredmény:
Argentína – Nigéria 1-0 (Heinze 6.)

95. PERC: Vége, Wolfgang Stark lefújta a mérkőzést, Argentína ha nyögvenyelősen is, de 1-0-ra legyőzte Nigériát.

91. PERC: Négy minutum a ráadás.

SZÖGLET 91’
Argentína
Nem lett semmi a sarokrúgásból.

90. PERC: Messi ma be van oltva góllövés ellen, sokadszorra sem tudott a kapuba találni, ezúttal egy védő mentett előle szögletre.

87. PERC: Yakubu lőtt centikkel fölé.

CSERE 86’
Argentína
Burdisso váltja Di Maríát.

84. PERC: Az argentinok már sokadik helyzetüket szórakozták el. Ez még a végén megbosszulhatja magát.

81. PERC: Messi és Higuaín az este ha rosszat fog álmodni, annak minden bizonnyal Emeanya lesz a főszereplője. A szögletből nigériai ellenakció lett, Uche azonban a meccs helyzetét hagyta ki. Pörögnek az események!

Messit rúgta fel.

75. PERC: Taiwo nincs jó bőrben, úgy kellett a kispadhoz támogatni. Ez nagyban befolyásolhatja Nigéria vébé-szereplését. Közben Messi végezhetett el egy szabadrúgást, azonban fölé lőtt.

Lentmaradt a lövés után.

71. PERC: Odemwingie csinálta meg a helyzetet Taiwonak, az OM bekkje peig életerős bombát eresztett meg, azonban ha csak egy kicsivel is, de mellé lőtt.

70. PERC: Argentína gyors egymásutánban két sarokrúgást is elvégezhetett, azonban egyik sem alakult ki nagyobb helyzet.

SZÖGLET 69’
Argentína
Hugaín lövése vágódott fel egy védőn.

66. PERC: Enyeama ismét kifogott Higuaínon, az ellenakcióból pedig Odemwingie veszélyeztethetett volna, ha nem szökteti magát hosszan.

VÉDÉS 66’
Srófolja felfelé az árát a hálóőr.

65. PERC: Elképesztő! Négy argentin támadó vihette a labdát két nigériai védő ellen, az akció végén Messi kapta meg a labdát, azonban ha centikkel is, de elvétette az alsó sarkot.

63. PERC: A szöglet után két lövés is a kapu felé szállt, de egyik sem volt túl veszélyes.

Samuel fölé fejelt.

49. PERC: Verón adott forintos labdát Messinek aki csak belepöckölt a játékszerbe de az mellément.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Nigéria
Elindult a második félidő.

Félidő: Ahogy az várható volt, Argentína már rögtön az elején magához vette az irányítást és fél percbe sem telt, mire a dél-amerikaiak a Nigéria kapu előtt galibát okoztak – ekkor azonban még tisztáztak a védők.

Nem úgy a 6. percben, amikor Verón jobboldali szöglete egydül találta a berobbanó Heinzét, aki a 11-es pont magasságából a hálóba bólintott. Nigéria is vezetett pár támadást, azonban Obasi kissé szétszórtnak tűnik, három ígéretes helyzetből sem sikerült még eltalálnia a kaput.

A túloldalon Higuaín pazarolja a lehetőségeket, a Real Madrid ásza már két gólnál is járhatna. Több találat azonban nem született – Messi több lövése ellenére sem – az első félidőben, így az állás 1-0.

46. PERC: Vége az első félidőnek, az állás 1-0.

45. PERC: Verón vállalta el végül a szabadrúgást jó húsz méterről, a labda azonban fölé szállt. 1 perc a hosszabbítás.

Kisszöglet.

37. PERC: Messi az oldalvonal mellől végezhetett el szabadrúgást, beadás helyett azonban középre gurította, majd védők mögé kapott egy indítást, A Barca játékosa a tizenhatoson belülre érve ballal a hosszú felsőt vette célba, Enyeama azonban ismét a helyén volt.

VÉDÉS 37’
Messi lövését tolta szögletre.

35. PERC: Taiwo ívelt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást a félpálya közeléből, a védők röviden fejelték ki, az újabb beadást azonban Romero lehúzta a levegőből.

28. PERC: Talán a legnagyobb nigériai helyzet! Egy beívelt labdát nézett el Demichelis, Obasi azonban eltotojázta a helyzetet és mellé lőtt.

25. PERC: Kaita lőtt kapásból, azonban a labda elkerülte a kaput. Ellenben Nigériának is vannak helyzetei, kezdenek magukhoz térni a kezdeti sokkból.

23. PERC: Samuel azonban nem volt olyan pontos, mint Heinze, a felépülő Enyeama végezhetett el kapuskirúgást.

SZÖGLET 23’
Samuel fejére varászolta a labdát.
Ápolás 22’
Lent maradt a nigériai kapus.

21. PERC: Tévez játszotta meg a jobb oldalon kiugró Higuaínt, Enyeama azonban hatalmast védett a közeli lövésnél.

VÉDÉS 21’
Higuaín lövését fogta.

Lendül a bal láb:

18. PERC: Ismét Messi és Enyeama, előbbi lőtt, utóbbi védett.

15. PERC: Messi kapott remek indítást, Enyeama azonban jól lépett ki a kapujából.

14. PERC: Obasi próbálkozott ismét, azonban ezúttal is célt tévesztett.

A találkozó első gólja:

SZÖGLET 11’
Jobbról érkezik a sarokrúgás.

8. PERC: Tévez próbálkozott meg egy szereléssel, szabadrúgással jön Nigéria.

6. PERC: Verón szöglete találta Heinzét egyedül a tizenegyes pontnál, a védő pedig nagy erővel fejelt a hálóba, 1-0.

GÓÓÓL 6’
Heinze, Argentína
A 11-es pontról bólintott a hálóba.
VÉDÉS 6’
Messi okos lövését tolta szögletre.

4. PERC: Jézus! Messi vitte be a labdát a tizenhatoson belülre, príma labdáját azonban Higuaín pár méterről sem tudta a kapuba lőni.

3. PERC: Obasi kapott egy keresztlabdát, hintába ültette Demichelist, ballábas lövése azonban elkerülte a kaput.

1. PERC: Körülbelül fél perc kellet ahhoz, hogy az argentinok helyzetbe kerüljenek, azonban egy nigériai láb közbeavatkozott.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Argentína
Útjára indult a Jabulani.

Nigéria legutóbb 1998-ban nyert világbajnoki mérkőzést, akkor Bulgáriát verték 1-0-ra a Szupersasok. Azóta négy zakó és két döntetlen színesíti az afrikai csapat vébé-palettáját.

A találkozó előtt az a legnagyobb kérdés, hogy milyen formában van a Barcelona aranylabdása, Lionel Messi, akiről a csapatorvos a napokban azt mondta, fáradt a szezont követően.

Már zúg a vuvuzela a csarnokban, a csapatokat várják a játékoskijáróban, jó meccsre van kilátás!

Kezdőcsapatok:

Argentína: Romero – Samuel, Demichelis, Heinze, Di Maria – Veron, Mascherano, Guiterrez – Higuain, Messi, Tevez

Nigéria: Enyeama – Odiah, Jobo, Taiwo, Shittu – Kaita, Haruna, Obasi, Etuhu – Obinna, Yakubu

A világbajnokság ad majd választ arra, Diego Maradona képes-e összefogni a bombasztikus kerettel bíró argentinokat.

Nigéria tökéletes ellenfél ennek bizonyítására, ugyanis felettébb erős. Lars Lagerback személyében taktikus és védekezésre építő szövetségi kapitánya is van a szuper sasoknak, kérdés, mindez elég-e egy Messi-Tevez-Higuan támadó trióval szemben. Négy éve találkozott egymással a két csapat, akkor 2-1-re győztek a dél-amerikaiak.

Nigéria korosztályos csapatai már bizonyítottak (olimpiai döntő, U17-es világbajnoki cím, U20-asok vébé döntős szereplése), most itt a lehetőség a felnőttek előtt is.

Argentína mindig titkos esélyes, de 1990 óta nem szerzett érmet a vb-n.

A találkozó játékvezetője a sokat megélt német Wolfgang Stark.