A sztrájk csütörtök reggel hét órakor kezdődött. Az ANSA munkatársai elutasítják az igazgatóság átszervezésre vonatkozó javaslatát, ami alapján jelentősen csökkentenék a dolgozók létszámát. „Az elbocsátások nem segítenek a szerkesztőséget sújtó válságon, de komolyan veszélyeztetik a hír szerepét, pluralitását és minőségét” – áll a szakszervezet közleményében, amely szerint a sztrájk szombat reggel 7 óráig tart.
Magyar Péter az egyik bicskei áldozatról beszélt a parlamentben, majd több gyermekvédelmi vezető kirúgását jelentette be
Az országgyűlési képviselők tiszteletdíjának csökkentéséről, valamint a még folyamatban lévő devizahiteles perek, végrehajtások felfüggesztéséről dönthet az Országgyűlés hétfőn, a heti kétnapos ülésének első napján.
