A hivatal szerint a pénzintézet Rugalmas Lakáshitel konstrukcióját népszerűsítő egyes hirdetéseiben nem megfelelő tájékoztatást adott, akkor amikor azt állította a „Legújabb lakáshiteleinknél most Ön határozza meg a törlesztőrészletet”.
A GVH vizsgálata feltárta, hogy a bank reklámjához tartozó tájékoztatás nem tért ki arra, hogy erre csak a bank által meghatározott minimum és maximum összeg közötti mértékben, az első két évre vonatkozóan és csak deviza alapú hitel választása esetén van lehetőség.
Ennek hiányában, a versenyhivatal szerint ezek a hirdetések azt közvetíthetik a fogyasztók felé, hogy a teljes futamidőre maga választhatja meg – rugalmasan – az őt havi szinten terhelő törlesztőrészlet mértékét.
„Véget kell vetni a mutatószámkultusznak” – változást követelnek a felsőoktatási szakszervezetek
Egyetemi szakszervezeti tisztségviselőkkel beszélgettünk többek között az uniós versenyhelyzetről, az intézményi autonómiáról, valamint a KEKVA-rendszer kezeléséről.
