Az szja-törvény 2006. szeptember 1-jétől hatályos (21) bekezdése alapján a ki nem fizetett (vagy később kifizetett) munkabér nem (vagy csak később) képez adóelőleg-alapot, ezért csak a ténylegesen kifizetett összeget lehet járulékalapként figyelembe venni, a munkavállalónak ki nem fizetett munkabért nem. Nem fordulhat tehát elő, hogy a ténylegesen meg nem szerzett jövedelem után történjen adó- és járulékfizetés.
Bevallani mindig csak azt a jövedelmet kell, amelyet a magánszemély az adóelőleg befizetésére nyitva álló határidőig megszerzett. Az olyan jövedelmeket, amelyek után a járulékokat a korábbi rendelkezések alapján már bevallották, későbbi kifizetés esetén értelemszerűen nem kell még egyszer bevallani.

Neumann-díjas közgazdász a 24.hu-nak: Amerika jövőjét borúsan látom, de Európával kapcsolatban sokkal optimistább vagyok
Milyen következményekkel járhat Trump kereskedelmi háborúja? Tényleg megnyerheti Kína az mesterséges intelligenciáért vívott versenyt? És miben reménykedhet a sokáig szendergő Európa? Interjú Guido Tabellinivel.