A BRFK hivatalból vizsgálta, hogy a mintegy 8000 autós ügyféllel rendelkező Il Ferro ügyében történt-e bűncselekmény, és a beszerzett információk alapján döntöttek szerdán a nyomozás elrendeléséről. A nyomozásba igazságügyi könyvszakértőt is be fognak vonni – közölte Kormos Endre, a rendőrség sajtóügyeletese.
Körmendi Ákos, a társaság tulajdonosa és ügyvezető igazgatója korábban közölte: az Il Ferro Kft. június elején kifizeti autós ügyfeleinek a májusra esedékes reklámozásért járó pénzt, ám a februárra, márciusra és áprilisra járó összeget csak később teljesítik, illetve ennyivel meghosszabbodik a reklámszerződés.
A balatoni vendéglátóhelyek közül Laposa Bence érdekeltségei kapták a legtöbb támogatást a Magyar Turisztikai Ügynökségtől, miközben ő a szervezet tanácsadója, és a hírek szerint ő tett javaslatot a támogatottak névsorára is. A pénzosztás akkora feszültséget okozott, hogy a badacsonyi borász felajánlotta lemondását a Balatoni Kör éléről.