Magyarország a tagállamok közül az elsők között kezdi meg az Európai Unió 2007–2013. közötti fejlesztési forrásainak felhasználását. Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos korábbi közlése szerint az első pályázatok célja a családi-, kis- és közepes vállalkozások támogatásán keresztül a gazdasági növekedés elősegítése, illetve a foglalkoztatási helyzet javítása.
A tervek szerint a gazdaságfejlesztés területén a kis- és középvállalkozások technológiai fejlesztésére 2007-ben 20 milliárd forint, a hátrányos helyzetű kistérségekben munkahelyteremtésre 9 milliárd forint, a humán fejlesztés keretében vállalati képzésre 1 milliárd forint, a Lépj egyet előre! program folytatásaként továbbképzésre, elhelyezkedés segítésére további több milliárd forint keret áll majd rendelkezésre. Az utóbbi pályázati kiírásnál a pontos keretösszeg a végleges pályázati kiírásban, a Lépj egyet előre program! eddigi eredményének értékelését követően áll össze.
Az Új Magyarország Fejlesztési Tervet – amely 7 ezer milliárd forint uniós és hazai fejlesztési forrás felhasználásával számol 2007–2013. között – Magyarország 2006 őszén a 25 tagállamból negyedikként nyújtotta be az Európai Uniónak. A hozzá tartozó operatív programokat is még decemberben befogadta az unió. Várhatóan három-négy hónap egyeztetést követően véglegesítik a programokat, így a tervek szerint 2007. március végére állhatnak készen a két évre szóló úgynevezett akciótervek is. Ezek tartalmazzák majd, hogy 2007–2008-ban mely területeken mekkora kerettel jelennek meg pályázati kiírások.
Független állam-e egyáltalán Japán?
Az új japán kormányfő olyan védelmi szerződést kötne Washingtonnal, mely egyenrangú félként ismerné el a japán felet. De mennyire lehet egyenrangú fele Japán egy szuperhatalomnak, pláne a pacifista alkotmánya tükrében?