Az új társasági jog azt erősítené, hogy a vezető tisztség csak speciális megbízási (társasági jogi) jogviszony keretében legyen ellátható, a meglévő munkaviszonyokat pedig fokozatosan váltsa fel a megbízási típusú együttműködés. A magyar jogban már korábban is volt erre irányuló szándék, a részvénytársaságok igazgatósági tagjai tisztségüket már korábban sem láthatták el munkaviszonyban.
Az új rendelkezések értelmében egy kft. ügyvezetője tevékenységének ellátására munkaviszonyt a jövőben nem létesíthet, ám egyéb munkakörben munkaviszonyban állhat a társasággal. Az új szabály egyik következménye, hogy a korlátolt felelősségű társaság ügyvezetője elveszti azokat a munkajogi garanciákat és kedvezményeket, amelyeket eddig élvezett, ha munkaviszonyban állt tisztsége ellátására.
„Olyan volt a föld, mint a tenger hullámzása” – megszólalt a venezuelai földrengés egyik magyar túlélője
Szikora Zsoltot a munkahelye telephelyén érte a földmozgás. Halálfélelme volt, egy ponton azt hitte, megnyílik alatta a föld.
