Nagy Zoltán, a GVH elnöke, az Országgyűlés gazdasági bizottságának szerdai ülésén elmondta: az egyik feltétel, hogy az új tulajdonoson kívül más cégek is hozzáférhessenek a Magyarországon kitermelt földgázhoz, illetve a gáztárolókhoz. A GVH azt is javasolja, hogy a gázüzletág új tulajdonosa ne hívhassa le opciós jogát a gázvezetékrendszer megvásárlására.
A Magyar Energia Hivatal (MEH) – szintén feltételekkel – június 28-án engedélyezte a Mol gázüzletágának részbeni eladását az E.ON Ruhrgas Internationalnak. A két társaság tavaly november elején írt alá kötelező érvényű szerződéseket.
A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
Azaz a brit kétpártrendszer jelenleg öt, egymástól nem túl nagy távolságra lévő párt versengésévé kezd átalakulni.
