A munkaerő-kölcsönző cégek több mint fele részben vagy egészében illegálisan foglalkoztatott munkavállalókat kölcsönöz, megspórolva az adó- és járulékköltségeket – mondta Győrfi György, a Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetségének (SZTMSZ) elnökségi tagja csütörtökön sajtótájékoztatón Budapesten.
Becsléseik szerint legalább annyi az illegálisan, fél-illegálisan foglalkoztatott kikölcsönzött munkavállaló, mint azok száma, akik után valamennyi közterhet megfizetik. Ez indokolatlan versenyelőnyt biztosít a közterheket nem fizető cégek számára, ami ellen tiltakozik a szövetség, többek között hatékonyabb munkaügyi ellenőrzést sürgetve. Győrfi György közölte, hogy az ezzel kapcsolatos javaslataikat – a száz lépés programhoz kapcsolódva – elküldték a munkaügyi tárcának.
A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
Azaz a brit kétpártrendszer jelenleg öt, egymástól nem túl nagy távolságra lévő párt versengésévé kezd átalakulni.
