Tárgyalásokat folytattak a magyar-ukrán határon átnyúló együttműködésről Oleg Ribacsuk, ukrán miniszterelnök-helyettes, Viktor Baloga, Kárpátalja megye kormányzója, Gazda László megyei elnök és Baráth Etele, Magyarország európai ügyekért felelős tárca nélküli minisztere Munkácson és Rahón május 12-13-án.
Az Európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter hivatala pénteken az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a tárgyaló felek megtekintették a Felső-Tisza vidéket, a tervezett víztározók és egyéb létesítmények helyszíneit. A tárgyalások során munkacsoportot hoztak létre, olyan magyar-ukrán közös projekt elkészítésére, amely egyaránt szolgálja az árvízveszély elhárítását, a víz gazdaságos felhasználását, a villamosenergia-termelést, a környezet megóvását és a turizmus fejlesztését.
A hivatal közleménye szerint a Tisza projektet közösen mutatják be Brüsszelben és közös erőfeszítéseket tesznek annak kedvező fogadtatása és támogatása érdekében.
„Ha egyetlen emberért kell menni, akkor egyetlen emberért megyünk” – így vált a könyvtárbusz szociális hálóvá a baranyai aprófalvakban
Egy napon át kísértük a pécsi könyvtárbusz stábját, amely 15 éve járja a baranyai falvakat.
