Az autópálya díjak januárban átlagosan 15 százalékkal nőnek – mondta Nagy Attila, az Állami Autópálya-kezelő (ÁAK) Rt. értékesítési és ellenőrzési igazgatója, sajtótájékoztatón, csütörtökön Budapesten.
A díjemelésnél 6 százalékos inflációval és a sztrádahálózat 56 kilométeres bővülésével számoltak. Jelentős változás lesz, hogy egy EU irányelv hatására, a 12 tonna feletti tehergépjárművekre új, D4-es kategóriát vezetnek be, amelyre már 1 napos matrica is vásárolható.
Nagy Attila közölte: az ÁAK Rt. az idén várhatóan 19 milliárd forint árbevételt ér el a matrica eladásokból. Jövőre 24-24,5 milliárd forintot terveznek, úgy hogy központi költségvetési támogatást már nem kapnak az autópályák üzemeltetésére, ami 2004-ben 100 millió forintot tett ki.

Verőemberek, korrupció, maffiakapcsolatok és gyorsan gazdagodó Vucic-koma: Szerbiában morális alapú az elnök politikai problémája
Morálisan megrendült Aleksandar Vucic elnök és az általa irányított Szerb Haladó Párt (SZHP) hatalma, immár korrupciós vizsgálat is zajlik az újvidéki vasútállomás előtetőjének tavalyi leomlása miatt.