Hétfőn az Országgyűlés módosította a fogyasztóvédelmi törvényt, ennek értelmében például csak akkor kell feltüntetni a termék származási helyét, ha nem az Európai Gazdasági Térségből érkezik.
Jogharmonizációs célokat szolgál a fogyasztóvédelmi törvény módosítása, amelyet hétfőn 194 igen, 127 nem szavazattal és hat tartózkodással fogadott el az Országgyűlés.
A változtatás az európai uniós irányelveknek megfelelve meghatározza például annak feltételét, hogy egy gyártónak mikor kell a termékét visszahívni a piacról. A jogszabály értelmében csak akkor kell feltüntetni a termék származási helyét, ha nem az Európai Gazdasági Térségből érkezik. A módosítás rendelkezik a hulladékgazdálkodásról szóló figyelmeztetések feltüntetéséről is.
Balog Zoltán az MTI-nek: Orbán és Lévai Anikó sem kért tőlem közbenjárást K. Endre ügyében
„Nyugodt lelkiismerettel az tudom mondani, hogy nálam megáll a történet” – fogalmazott a K. Endre kegyelméért lobbizó püspök.
