Első nekifutásra vesztett a Pénzügyminisztérium az MSZP-vel szemben a telefonadó ügyében.
A költségvetési bizottság – a szocialisták képviselőinek szavazataival – úgy foglalt ugyanis állást, hogy a telefon magáncélú használata nem természetbeni juttatás, és adózni sem kell utána. A pénzügyminiszter két hete nyvjtotta be a parlamentnek és már szerdán, március 24-én meg is történt az általános vitája a legújabb pénzügyi törvényeket módosító csomagnak. A javaslat talán legnagyobb visszhangot kiváltó passzusa a telefonadóval kapcsolatos. A kormány a cégtelefonok magáncélú használatát ugyanúgy természetbeni juttatássá nyilvánította, mint korábban a cégautóval már megtette. Az ellenérzés akkora volt, hogy az ellenzék után előbb az SZDSZ, majd az MSZP is tiltakozott az új adónem ellen.
A választók igazságot akarnak, nem érdekli őket, hogyan bontják le a NER-t
Határátlépés-e a Tisztítótűz-művelet? Mit üzen a képviselői mandátum 12 évben való korlátozása? És mikor fogjuk tudni, hogy már nem a NER-ben vagyunk? Papp Atilla, Pető Péter és Nagy József a Háromharmadban.
