A gazdasági tárca adatai szerint a március 1-i meghirdetés óta mintegy ezer kis- és özépvállalkozás nyújtott be pályázatot a Széchenyi Gazdaságfejlesztési Programra.
Apatini Kornélné, a minisztérium helyettes államtitkára a vállalkozók uniós felkészítését szolgáló, Az EU házhoz jön című programsorozatának gyöngyösi állomásán elmondta: a program alapján a kis- és középvállalkozások az idén 8 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást vehetnek igénybe.
Az eddigi tapasztalatok szerint a legtöbb mikrovállalkozás és cég – a kiírásban szereplő 9 részprogram közül – az ISO minőségirányítási rendszerek kiépítésével pályázik az alapra. Ugyanakkor kevés a feldolgozó ipari beruházás megvalósításához benyújtott támogatási igény. A helyettes államtitkár szerint ennek az az oka, hogy az ilyen beruházás időigényesebb előkészítéssel jár, ezért várhatóan június végén fut be a tárcához az ilyen jellegű pályázatok zöme.
Közlése szerint népszerűek azok a pályázatok, amelyeket kamarák és különböző szakmai szövetségek részére írtak ki uniós felkészítési programok megvalósítására; erre az idén 250 millió forint áll
rendelkezésre.
A pályázatok elbírálása már ezen a héten elkezdődik és folyamatosan zajlik a jövőben – tette hozzá. Elmondta, az EU házhoz jön című program keretében – amelynek során a minisztérium szakelőadói felkeresik mind a 150 kistérséget – a februári kezdet óta Bács-Kiskun, Fejér, Heves, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tartottak tájékoztatókat, amelyeken mintegy 4 ezer vállalkozó vett részt.
Egy amerikai sírrabló és a keleti blokk elszigeteltsége kellett hozzá, hogy Budapestre kerüljön a maja kincs
Hogy került egy letűnt civilizáció ősi domborműve a mexikói dzsungel mélyéről a szocialista Magyarországra? Vajon tudták-e a magyarok, mit fogadnak el? És ha már itt tartunk: mit adtunk cserébe?