Üzleti tippek

Kanada és Németország legnagyobb vállalatai























































































































































































































































































































































































































































































































































































































































KANADA
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT382,8190,5716207
1.NORTEL NETWORKS111.23.42,2530,29-3470
2.THOMSON220.274.21,456,51571
3.BOMBARDIER226.306.20,9410,41631
4.BCE (BELL CANADA ENTERPR.)230.357.20,5411,7573
5.ROYAL BANK OF CANADA241.342.19,52n.a.1471
6.TORONTO-DOMINION BANK291.347.16,21n.a.713
7.BANK OF NOVA SCOTIA331.433.14,33n.a.1246
8.ALCAN336.667.14,189,15618
9.BANK OF MONTREAL363.486.13,21n.a.1201
10.MANULIFE FINANCIAL370.589.12,96n.a.695
11.CANADIAN PACIFIC371.648.12,910,421135
12.CANADIAN IMPERIAL BANK OF COMMerce386.485.12,4n.a.1332
13.IMPERIAL OIL448.509.10,6311,53919
14.CELESTICA478.555.109,75207
15.SUN LIFE FINANC. SERVICES OF CANADA519.735.9,26n.a.512
16.LOBLAW534.619.8,9513,02306
17.GREAT-WEST LIFECO579.764.8,27n.a.436
18.PANCANADIAN PETROLEUM591.830.8,054,67669
19.SHELL CANADA603.753.7,875,3555
20.CANADIAN NATIONAL RAILWAY628.872.7,63,51606
21.GEORGE WESTON643.859.7,4414,45311
22.POWER FINANCIAL648.766.7,35n.a.508
23.PETRO-CANADA665.904.7,146,16578
24.ALBERTA ENERGY694.870.6,84,08615
25.BARRICK GOLD734.673.6,481,33334
26.TELUS749.817.6,34,16298
27.SUNCOR ENERGY767.935.5,972,19244
28.TRANSCANADA PIPELINES798.5,6513,68331
29.TALISMAN ENERGY820.5,482,58572
30.SHOW COMMUNICATIONS873.5,190,63101
31.BIOVAIL918.4,770,3181
32.BALLARD POWER SYSTEMS919.744.4,770,03-55
33.CANADA LIFE FINANCIAL921.876.4,763,03246
34.MAGNA INTERNATIONAL944.4,610,51598
35.POWER CORP. OF CANADA975.4,37n.a.425
36.GULF CANADA RESOURCES999.4,221,1694
 
NÉMETORSZÁG
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT810,04827,6943257
1.DEUTSCHE TELEKOM37.16.87,5334,75023
2.ALLIANZ53.52.68,5558,061949
3.SIEMENS61.53.63,7366,452866
4.MUNCHENER RUECK89.103.48,4826,361483
5.DEUTSCHE BANK92.118.47,4n.a.4195
6.DAIMLER-CHRYSLER97.97.45,89152,457411
7.SAP105.117.44,45,3538
8.E. ON131.210.38,0779,033117
9.BAYER170.192.28,926,251539
10.HYPO VEREINSBANK188.200.25,84n.a.915
11.BASF196.213.2530,471051
12.DRESDNER BANK200.243.24,53n.a.1466
13.BMW207.270.22,8429,97870
14.INFINEON TECHNOLOGIES221.21,426,17958
15.RWE225.280.21,0540,621027
16.VOLKSWAGEN251.355.18,6272,521747
17.DEUTSCHE POST276.17,1228,751282
18.COMMERZBANK355.297.13,53n.a.1137
19.METRO381.516.12,5539,78304
20.T-ONLINE INTERNATIONAL388.12,360,68-330
21.ERGO VERSICHERUNGSGR.436.618.10,889,41692
22.SCHERING465.523.10,293,81277
23.HENKEL571.632.8,3710,83397
24.MLP589.8,09n.a.52
25.BEIERSDORF593.752.8,023,49186
26.THYSSENKRUPP614.588.7,7531,54447
27.ENBW ENERGIE BADEN-WUERT.661.7,213,4998
28.DEUTSCHE LUFTHANSA675.568.712,88584
29.FRESENIUS MEDICAL CARE722.668.6,574,2212
30.PREUSSAG747.805.6,344,3212
31.DEGUSSA775.5,8715,43314
32.MERCK KGAA783.863.5,825,71209
33.AMB809.5,579,26297
34.PORSCHE810.985.5,563,09178
35.LINDE881.960.5,117,16232
36.BHW HOLDING913.4,79n.a.157
37.ALTANA933.4,681,64150
38.HEIDELBERGER DRUCKMASCH.976.847.4,373,9213

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.