Üzleti tippek

Franciaország és Nagy-Britannia legnagyobb vállalatai



























































































































































































































































































































































































































FRANCIAORSZÁG      
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT1024,37711,4839148
1.TOTALFINAELF28.33.107,8997,16473
2.VIVENDI UNIVERSAL50.76.70,535,431949
3.FRANCE TELECOM63.25.63,5728,543102
4.AVENTIS71.107.58,3518,91954
5.AXA88.103.48,65n.a.1916
6.SANOFI-SYNTHELABO103.177.44,965,05815
7.L’OREAL106.120.43,8410,74871
8.ORANGE113.41,7410,22-1120
9.BNP PARIBAS124.139.38,94n.a.3496
10.CARREFOUR125.111.38,8854,93904
11.STMICROELECTRONICS153.101.31,567,811452
12.SUEZ158.169.31,0629,341627
13.ALCATEL161.75.30,7726,621122
14.LVMH MOET HENN. LOUIS VUIT.174.142.27,829,82717
15.SOCIETE GENERALE193.221.25,2n.a.2287
16.PINEAULT-PRINTEMPS-REDOUTE229.207.20,6520,99650
17.GROUPE DANONE243.313.19,4512,11611
18.EADS301.15,8920,52-770
19.VIVENDI ENVIRONNEMENT317.14,7622,45521
20.CAP GEMINI328.231.14,427,18464
21.PEUGEOT367.564.13,0537,451112
22.COMPAGNIE DE SAINT-GOBAIN377.442.12,7124,421286
23.L’AIR LIQUIDE379.456.12,616,87553
24.BOUYGUES391.273.12,2616,16357
25.LAFARGE401.621.12,0310,35615
26.CREDIT LYONNAIS408.373.11,74n.a.814
27.RENAULT426.472.11,2132,7910
28.AGF454.560.10,4913,35709
29.THOMSON MULTIMEDIA459.10,457,71334
30.SCHNEIDER ELECTRIC510.493.9,388,22530
31.CASINO, GUICHARD-PERRACH.512.611.9,3516,17267
32.CASTORAMA DUBOIS INVENT.538.538.6,868,4336
33.WANADOO569.6,430,94-86
34.ACCOR588.653.8,096,94379
35.LAGARDERE659.551.7,2210,33492
36.CHRISTIAN DIOR663.518.7,1710,06213
37.TF1 TELEVISION FRANCAISE 1684.392.6,891,88212
38.THALES686.751.6,877,27170
39.ALSTOM751.833.6,2913,76296
40.LEGRAND797.824.5,662,37199
41.SODEXHO ALLIANCE799.877.5,658,972
42.EQUANT825.583.5,471,5-108
43.ALTRAN TECHNOLOGIES857.728.5,250,7671
44.HERMES870.934.6,210,98148
45.DASSAULT SYSTEMES886.593.5,070,54118
46.MICHELIN930.4,6913,05338
47.VINCI942.4,6114,6359
48.PECHINEY968.4,429,05305
49.PUBLICIS981.4,3510108






































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































NAGY-BRITANNIA
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT1875,94920,593007
1.BP9.12.199,79148,0611214
2.VODAPHONE GROUP14.6.174,9111,181813
3.GLAXOSMITHKLINE15.42.169,2425,685252
4.HSBG HOLDINGS24.46.115,61n.a.6214
5.SHELL TRANSPORT &TRADING 86,24149,1512719
6.ASTRAZENECA40.61.83,4218,13119
7.ROYAL BANK OF SCOTLAND GR.65.131.61,74n.a.2993
8.LLOYDS TSB GROUP75.87.55,08n.a.3870
9.BRITISH TELECOMMUNIC.81.45.52,6626,593061
10.BARKLAYS BANK85.143.49,79n.a.3519
11.DIAGEO133.188.37,0616,861797
12.CGNU165.164.29,5133,841246
13.HALIFAX GROUP191.237.25,54n.a.1659
14.ABBEY NATIONAL199.288.24,53n.a.2012
15.TESCO201.263.24,3529,821112
16.PRUDENTIAL208.187.22,52n.a.977
17.UNILEVER PLC22,1941,15916
18.RIO TINTO PLC21,248,931414
19.REUTERS GROUP238.246.205,1756
20.BRITISH SKY BROADCAST. GR.249.156.18,852,62-215
21.CABLE & WIRELESS255.121.18,2411,51619
22.BRITISH AMERICAN TOBACCO280.413.18,7135,28871
23.COMPASS GROUP285.475.16,395,83838
24.STANDARD CHARTERED305.391.15,52n.a.497
25.BAE SYSTEMS313.295.14,9313,7854
26.PEARSON324.333.14,835,5330
27.BANK OF SCOTLAND320.454.14,68n.a.986
28.MARCONI341.172.13,998,13646
29.CENTRICA343.370.13,9214,11573
30.AMVESCAP349.581.13,65n.a.456
31.BG GROUP354.249.13,596,78996
32.SCOTTISH POWER357.369.13,425,851339
33.CADBURRY SCHWEPPES366.394.13,156,5685
34.WPP GROUP392.563.12,2519,82348
35.J. S. SAINSBURY404.585.11,8924,74557
36.NATIONAL GRID GROUP405.464.11,892,29509
37.BILLITON410.11,694,99577
38.LEGAL & GENERAL GROUP425.408.11,25n.a.450
39.REED INTERNATIONAL10,965,36726
40.3I GROUP455.471.10,48n.a.165
41.MARKS & SPENCER469.494.10,211,64539
42.BASS491.550.9,697,33771
43.ROYAL & SUN ALL. INSUR. GR.506.595.9,4516,78-20
44.BAA530.645.9,023,11368
45.KINGFISHER540.417.8,8317,24590
46.GREAT UNIVERSAL STORE567.777.8,468,04493
47.RECKITT BENCKISER573.715.8,344,55391
48.SCOTTISH & SOUTHERN ENERGY612.711.7,774,43586
49.HAYS615.545.7,753,02255
50.GKN624.536.7,657,24554
51.BOOTS625.652.7,637,37571
52.BDC GROUP646.702.7,415,09464
53.COLT TELECOM GROUP650.223.7,320,98-166
54.INVENSYS672.418.7,0612,83855
55.LATTICE GROUP698.6,764,39605
56.POWERGEN703.6,76,37510
57.SMITH GROUP705.6,72,08264
58.GRANADA710.6,671,54294
59.ALLIED DOMECO720.901.6,63,74412
60.ENERGIS725.474.6,540,7-59
61.DIXONS GROUP732.627.6,485,53585
62.LAND SECURITIES739.759.6,44n.a.322
63.RENTOKIL INITIAL742.597.6,393,62406
64.IMPERIAL TOBACCO GROUP795.984.5,677,42459
65.BRITISH AIRWAYS801.813.5,6312,7-30
66.LOGICA806.482.5,591,298
67.ALLIANCE & LEICESTER814.958.5,51n.a.456
68.ROLLS-ROYCE845.826.5,358,33479
69.HILTON GROUP850.857.5,275,61259
70.UNITED UTILITIES863.903.5,223,35695
71.CANARY WHARF GROUP872.5,190,1677
72.HANSON875.900.5,174,46323
73.THE SAGE GROUP878.423.5,130,59105
74.NYCOMED AMARSHAM893.869.5,011,96192
75.TELEWEST COMMUNICATIONS900.444.4,951,55-1003
76.INTERNATIONAL POWER902.779.4,955,36656
77.EMI GROUP903.731.4,943,39225
78.SCOTISH & NEWCASTLE BREW.922.876.4,755,07443
79.ARM HOLDINGS923.603.4,750,1443
80.NEXT932.4,682,26224
81.IMPERIAL CHEMICAL INDUSTR.937.811.4,639,11-324
82.MISYS940.941.4,621,01132
83.CELLTECH GROUP946.4,580,34-610
84.CAPITA GROUP952.953.4,550,6452
85.ASSOCIATED BRITISH FOODS956.896.4,536,27382
86.DAILY MAIL & GENERAL TRUST965.781.4,452,3191
87.ENTERPRISE OIL966.4,432,62752
88.BLUE CIRCLE INDUSTRIES972.918.4,393,02300
89.SMITH & NEPHEW994.4,251,61170
90.WM. MORRISON SUPERMARKETS1000.4,214,97202

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.