Üzleti tippek

Az Egyesült Államok legnagyobb vállalatai, 1. rész



















































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
RANGSOROLTAK EGYÜTT11797,095352,07435790
1.GENERAL ELECTRIC1.1.486,67129,8512735
2.MICROSOFT2.4.369,122,969421
3.EXXON MOBIL3.5.306,67232,7515990
4.PFIZER4.20.270,829,573726
5.CITIGROUP5.11.260,8n. a.13519
6.WAL-MART STORES6.7.231,15191,336295
7.ADL TIME WARNER7.29.230,4836,21-3927
8.INTERN. BUSINESS MACHINES10.14.196,8688,48073
9.AMERICAN INTERNATIONAL GRoup12.18.188,8145,975636
10.INTEL13.2.181,4533,7310535
11.MERCK16.19.167,3740,366822
12.VERIZON COMMUNICATIONS17.56.148,2964,7110810
13.SBC COMMUNICATIONS18.24.145,2651,487967
14.CISCO SYSTEMS19.3.140,1418,933914
15.JOHNSON & JOHNSON21.28.135,4629,144800
16.COCA-COLA23.26.117,5420,462177
17.HOME DEPOT25.34.114,4245,742581
18.PHILIP MORRIS26.84.113,0880,368510
19.BRISTOL-MYERS SQUIBB29.37.105,5418,224096
20.BERKSHIRE HATHAWAY30.48.104,8633,983328
21.VIACOM31.44.102,7220,04-364
22.TYCO INTERNATIONAL 32.59.101,7428,934520
23.J. P. MORGAN CHASE34.80.97,01n. a.5727
24.ELI LILLY35.55.95,3410,863058
25.BANK OF AMERICA36.43.96,2n.a.7517
26.ORACLE38.13.85,8910,136297
27.PROCTER & GAMBLE39.51.83,7639,953542
28.AMERICAN HOME PRODUCTS41.68.83,1513,26-901
29.FANNIE MAE42.79.82,33n.a.4416
30.AT&T 43.36.80,6565,984669
31.WELLS FARGO44.63.80,5n.a.4026
32.ABBOTT LABORATORIES46.77.80,3413,752786
33.BELLSOUTH47.49.76,9526,154220
34.MORGAN STANLEY DEAN WITT.48.57.72,34n.a.5456
35.EMC51.27.69,747,971782
36.AMGEN52.74.69,143,631139
37.UNITED PARCEL SERVICE55.69.67,729,772934
38.WALT DISNEY58.50.66,0825,41149
39.PEPSICO59.90.65,4920,442183
40.DELL COMPUTER62.35.63,6131,892177
41.PHARMACIA64.73.63,1218,14947
42.CHEVRON66.85.61,6552,135185
43.SCHERING-PLOUGH68.67.61,339,822423
44.QWEST COMMUNICATIONS69.174.60,616,61-81
45.TEXAS INSTRUMENTS70.32.59,0911,883087
46.HEWLETT-PACKARD72.30.56,6648,783561
47.AMERICAN EXPRESS73.65.56,16n.a.2810
48.BOEING74.151.55,8851,322128
49.MERRILL LYNCH77.152.54,23n.a.3784
50.SUN MICROSYSTEM80.31.53,0315,721725
51.MEDTRONIC82.78.51,955,021099
52.WORLDCOM83.38.51,4939,094088
53.DUPONT90.102.48,3829,22314
54.MINNESOTA MINING & MFG.93.163.47,1116,721857
55.QUALCOMM95.110.463,2670
56.BANC ONE98.145.45,81n.a.-511
57.SACHS GROUP99.171.45,8n.a.3067
58.FREDDIE MAC100.180.45,8n.a.2539
59.FLEETBOSTON financial102.162.45,05n.a.3420
60.FORD MOTOR104.89.44,55170,065410
61.LIBERTY MEDIA GROUP108.94.43,31,531488
62.U. S. BENCORP110.214.42,49n.a.2876
63.WALGREEN115.190.40,8221,21777
64.APPLIED MATERIALS116.71.40,59,562064
65.BANK OF NEW YORK117.159.40,23n.a.1429
66.ENRON118.100.39,91100,79979
67.McDONALD’S119.113.39,7114,241977
68.ANHEUSER-BUSCH120.155.39,4812,261552
69.TEXACO122.176.39,2850,12542
70.UNITED TECHNOLOGIES123.189.39,2226,581808
71.HONEYWELL INTERNATIONAL 126.126.38,625,021659
72.ALCOA132.211.37,3223,091484
73.COMCAST134.161.36,968,222045
74.SCHLUMBERGER135.138.36,129,61735
75.CLEAR CHANNEL COMM.137.209.35,675,35249
76.DUKE ENERGY139.241.35,2949,321776
77.AUTOMATIC DATA PROCESS.144.160.34,146,29841
78.FIFTH THIRD BANCORP145.248.33,88n.a.863
79.TARGET146.197.33,8636,361264
80.ALLSTATE147.276.32,729,132211
81.COLGATE-PALMOLIVE148.181.32,419,361064
82.KIMBERLEY-CLARK149.170.32,2213,981801
83.DOW CHEMICAL150.219.32,1623,011513
84.MOTOROLA151.70.32,1137,581318
85.CARDINAL HEALTH152.296.31,7825,25730
86.FIRST UNION154.157.31,54n.a.92
87.WASHINGTON MUTUAL155.338.31,26n.a.1899
88.GENERAL MOTORS 156.124.31,23178,764452
89.HUGHES ELECTRONICS 159.136.31,057,29-355
90.EL PASO160.449.31,0149,271236
91.GILLETTE162.153.30,499,3821
92.HOUSEHOLD INTERNATIONAL163.236.30,46n.a.1701
93.BAXTER INTERNATIONAL166.282.29,166,9738
94.EMERSON ELECTRIC167.208.29,0415,551422
95.MARSH & McLENNAN168.186.28,97n.a.1181
96.MBNA169.233.28,91n. a.1313
97.ELECTRONICS DATA SYSTEMS172.183.28,6419,221143
98.COMPAQ COMPUTER177.123.27,1842,38569
99.LUCENT TECHNOLOGIES182.17.26,8433,811681
100.LOWE’S183.307.26,7418,78810
101.GAP184.185.26,4913,67878
102.GENENTECH185.194.26,271,74-16
103.VERITAS SOFTWARE186.119.26,191,21-620
104.CHERLES SCHWAB187.154.26,08n.a.718
105.FIRST DATA189.224.25,7n.a.930
106.SAFEWAY195.226.25,1431,981092
107.COX COMMUNICATIONS198.201.24,753,511925
108.AES202.286.24,126,69641
109.METLIFE203.336.24,11n.a.953
110.AMERICAN GENERAL206.341.22,853,841003
111.MICRON TECHNOLOGY210.144.22,367,341504
112.JDS UNPHASE212.99.21,991,43-905
113.MELLON FINANCIAL214.285.21,86n.a.1007
114.EXELON216.629.21,747,5566
115.CVS219.318.21,5120,09731
116.HCA-THE HEALTHCARE224.353.21,0816,67219
117.ILLINOIS TOOL WORKS227.308.20,819,98958
118.KOHL’S 231.317.20,456,15372
119.KROGER233.326.20,41491130
120.SPRINT PCS GROUP234.106.20,146,34-1868
121.PNC FINANCIAL SERVICES GROUP235.362.20,06n.a.1279
122.HALLIBURTON236.232.20,0311,94188
123.SYSCO239.385.19,8519,3446
124.SIEBEL SYSTEMS242.228.19,481,98123
125.CONOCO244.309.19,3939,291902
126.WILLIAMS246.294.19,0410,4873
127.FOX ENTERTAINMENT GROUP248.287.18,98,59145
128.CATERPILLAR250.395.18,6218,911053
129.UNITEDHEALTH GROUP252.440.18,5221,12736
130.INTERNATIONAL PAPER253.372.18,4328,18368
131.SUNTRUST BANKS256.284.18,19n.a.1294
132.ALLTEL257.259.18,167,08863
133.SPRINT FON GROUP259.116.1817,691971
134.LEHMAN BROTHERS HOLDING261.562.17,92n.a.1775
135.NATIONAL CITY262.441.17,83n.a.1302
136.STATE STREET265.305.17,73n.a.595
137.CIENA266.320.17,570,8681
138.CORNING267.95.17,567,13410
139.GANNETT268.300.17,536,22972
140.WASTE MANAGEMENT270.411.17,4712,49-97
141.COSTSO WHOLESALE271.376.17,4431,62631
142.AFLAC273.387.17,29,72687
143.OMNICOM GROUP275.359.17,166,15499
144.TRANSOCEAN SEDCO FOREX278.521.16,951,23107
145.LOCHHEAD MARTIN281.541.16,5525,33-424
146.PHILIPS PETROLEUM282.367.16,5321,231862
147.CARNIVAL283.329.16,53,78965
148.COMPUTER ASSOCIATES INTERN.284.182.16,474,2-591
149.DOMINION RESOURCES285.475.16,49,26436
150.EBAY288.335.16,350,4348
151.CENDANT289.544.16,343,93576
152.PROVIDIAN FINANCIAL292.414.16,19n.a.652
153.AMERICAN ELECTRIC POWER293.701.16,1713,69302
154.SOUTHERN CO.295.310.16,0510,071313
155.DYNEGY 296.488.16,0529,45501
156.ANALOG DEVICES297.199.16,032,58607
157.HARTFORD FIN. SERVICES GROUP298.399.16,02n.a.974
158.ANADARKO PETROLEUM303.716.15,687,571084
159.GENERAL DYNAMICS304.448.15,53105,36901
160.AGILENT TECHNOLOGIES306.168.15,3110,77757
161.LINEAR TECHNOLOGY 307.293.15,250,71288
162.SOUTHWEST AIRLINES309.542.15,155,65603
163.HJ. HEINZ310.382.15,19,41891
164.GEMSTAR -TV GUIDE INTERN.312.609.14,960,73-213
165.SARA LEE315.340.14,8317,511158
166.BB & T316.519.14,81n.a.626
167.NORTHERN TRUST 318.365.14,733,54485
168.TENET HEALTHCARE321.628.14,611,41340
169.MAXIM INTEGRATED PRODUCTS 323.304.14,590,87281
170.ECHOSTAR COMMUNICATIONS 325.291.14,522,72-621
171.CIGNA327.368.14,515,33987
172.PAYCHECS330.405.14,350,73190
173.UNION PACIFIC333.508.14,2311,88842
174.HARLEY-DAVIDSON334.470.14,212,91348
175.WACHOVIA337.379.14,11n.a.832
176.CALPINE 340.718.14,062,26325
177.TELLABS342.203.13,963,39760
178.SOLECTRON344.279.13,8614,14501
179.BEA SYSTEMS345.397.13,80,8217
180.EASTMAN KODAK346.290.13,7313,991407
181.AMDOCS 348.410.13,681,126
182.JUNIPER NETWOEKS350.196.13,640,67148
183.XILINX351.216.13,611,02254
184.LOEWS352.694.13,6121,341877
185.CAPITAL ONE FINANCIAL 356.566.13,55,42470
186.RELIANT ENERGY359.624.13,3529,34771
187.SEARS, ROEBUCK360.380.13,3340,941343
188.MIRANT361.13,3113,32332
189.BAKER HUGHES364.446.13,195,23102
190.CHUBB365.437.13,176,15715
191.FOREST LABORATORIES 368.656.13,040,87113
192.TRIBUNE373.569.12,874,91310
193.TXU376.532.12,7422,01916
194.QUAKER OATS378.547.12,655,04356
195.WEYERHAEUSER380.469.12,5515,98840
196.McGRAW-HILL383.524.12,54,28472
197.CONCORD EFS389.911.12,291,23187
198.BURLINGTON NORTHERN SANTA FE390.489.12,279,21980
199.JOHN HANCOCK FINANCIAL SERVICES 393.690.12,237,45839
200.NEXTEL COMMUNICATIONS395.158.12,185,71-711

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.