Üzleti tippek

Az Egyesült Államok legnagyobb vállalatai, 2. rész











































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
201.CAMPBELL SOUP398.400.12,066,27714
202.GENERAL MILLS399.445.12,066,7614
203.FEDEX406.503.11,8818,26688
204.ALLERGAN 407.579.11,81,63215
205.PEOPLESOFT409.11,741,74146
206.ALBERTSON’S412.349.11,6336,76870
207.GUIDANT413.348.11,62,55374
208.GLOBAL CROSSING415.258.11,533,79-1308
209.INTERPUBLIC GROUP417.416.11,485,63359
210.USA EDUCATION418.881.11,42n.a.465
211.MARRIOTT INTERNATIONAL419.586.11,3710,02479
212.VERSIGN421.346.11,350,48-3115
213.ALZA 423.898.11,270,99231
214.STRYKER 424.663.11,272,29221
215.CONAGRA FOODS427.467.11,225,39798
216.NIKE428.452.11,159579
217.OCCIDENTAL PETROLEUM431.587.11,114,541570
218.FLEXTRONICS INTERNATIONAL 432.11,094,31121
219.BEST BUY 433.409.11,0415,33396
220.ST. PAUL434.594.10,975,9993
221.FRANKLIN RESOURCES 437.672.10,872,42562
222.KELLOGG438.432.10,846,96588
223.WM. WRIGLEY JR. 439.570.10,842,15329
224.MASCO442.582.10,737,24592
225.PUBLIC SERVICE ENTERPR. GROUP445.623.10,696,85764
226.BURLINGTON RESOURCES452.535.10,533,15675
227.RAYTHEON453.636.10,5216,9498
228.AVON PRODUCTS460.537.10,415,67478
229.XCEL ENERGY 461.10,3811,41546
230.YAHOO466.82.10,271,1171
231.FPL GROUP467.580.10,247,08704
232.GENZYME GENERAL 468.954.10,210,75121
233.COMERICA 470.634.10,144,05749
234.GOLDEN WEST FINANCIAL 472.740.10,113,96546
235.KEYCORP473.557.10,09n.a.1 002
236.RELIANT RESOURCES 475.10,0519,79203
237.AIR PRODUCTS & CHEMICALS476.633.10,025,47533
238.USX-MARATHON GROUP479.602.9,9733,86432
239.CIT GROUP 480.981.9,976,16612
240.XL CAPITAL481.675.9,962,72506
241.CABLEVISION SYSTEMS482.483.9,934,41229
242.CHIRON485.703.9,880,9716
243.McKESSON HBOC486.975.9,8542,01-43
244.PITNEY BOWES487.463.9,793,88563
245.COMVERSE TECHNOLOGY 488.378.9,781,23249
246.MAY DEPARTMENT STORES489.546.9,7314,51858
247.TJX493.729.9,689,58538
248.ESTEE LAUDER494.502.9,684,37314
249.PROGRESSIVE 497.707.9,666,7646
250.RALSTON PURINA498.884.9,592,76437
251.KLA-TENCOR 499.567.9,571,5254
252.USA NETWORKS 502.708.9,534,6-89
253.ADOBE SYSTEMS504.393.9,511,27288
254.ENTERGY505.692.9,5110,02711
255.UNOCAL507.561.9,48,91723
256.LINCOLN NATIONAL509.651.9,39n.a.621
257.PPG INDUSTRIES513.591.9,358,37620
258.ALTERA 515.314.9,281,38497
259.TYCOM 518.9,262,54303
260.MONSANTO 523.9,185,49175
261.AON524.572.9,157,38474
262.UNIVISION COMMUNICATIONS 527.504.9,070,86117
263.BIOGEN528.613.9,060,93334
264.IDEC PHARMACEUTICALS 529.9,050,1657
265.EQUITY OFFICE PROPERTIS TRUST531.730.9,012,26473
266.DANAHER 532.709.8,983,78324
267.ACE 533.810.8,975,27543
268.ADVANCED MICRO DEVICES 536.424.8,934,641006
269.FEDERATED DEPARTMENT STORIES539.620.8,8618,41-184
270.SYNOVUS FINANCIAL 541.834.8,81,93263
271.BROCADE COMMUNIC. SYSTEMS 542.412.8,790,3368
272.DEERE543.540.8,7711,17486
273.PROGRESS ENERGY544.864.8,774,12478
274.BECTON, DICKINSON545.666.8,753,62393
275.PPL547.8,675,68513
276.KING PHARMACEUTICALS 548.8,660,62105
277.BROADCOM549.193.8,651,13271
278.DOVER553.554.8,625,4533
279.SANMINA555.614.8,593,91197
280.ROCKWELL INTERNATIONAL556.643.8,577,15636
281.ARCHER DANIELS MIDLAND558.677.8,5512,88301
282.IMMUNEX559.404.8,550,86154
283.NORFOLK SOUTHERN561.712.8,536,16273
284.IMS HEALTH562.939.8,531,42116
285.SCIENTIFIC-ATLANTA 563.574.8,51,72156
286.SOUTHTRUST 564.987.8,493,87482
287.MEDIMMUNE 565.487.8,480,54145
288.BED BATH & BEYOND 568.907.8,452,4172
289.HUMAN GENOME SCIENCES 572.959.8,340,02-236
290.CONSOLIDATED EDISON577.700.8,38,65596
291.HERSHEY FOODS 578.684.8,294,22335
292.I2 TECHNOLOGIES 580.324.8,251,13-1752
293.MILLENNIUM PHARMACEUTICALS 582.647.8,250,2-202
294.DELPHI AUTOMOTIVE SYSTEMS584.522.8,2329,141062
295.CLOROX586.558.8,164,08394
296.TEXTRON587.559.8,1112,4277
297.CSX590.963.8,078,19565
298.GEORGIA-PACIFIC GROUP594.845.822,22343
299.BIOMET 595.7,990,92174
300.SUNGARD DATA SYSTEMS 596.995.7,991,66213
301.PRAXAIR598.736.7,985,04363
302.LEXMARK INTERNATIONAL599.578.7,953,81285
303.INGERSOLL-RAND600.658.7,918,8546
304.CINTAS 602.662.7,881,9193
305.ELECTRONICS ARTS607.7,831,32-11
306.UNUMPROVIDENT609.868.7,827,06564
307.MBIA611.829.7,780,5529
308.TOSCO 619.7,7124,55529
309.CONSTELLATION ENERGY GROUP621.913.7,693,88345
310.MATTEL622.825.7,664,67170
311.NORTHROPP GRUMANN630.882.7,567,62625
312.AMERADA HESS631.794.7,5511,991023
313.DEVON ENERGY 633.905.7,532,78730
314.MGIC INVESTMENT 634.895.7,531,11542
315.STARWOOD HOTELS & RES. WORLDW.637.848.7,483,66401
316.APACHE 638.699.7,472,29721
317.NABORS INDUSTRIES 639.775.7,471,33135
318.STARBUCKS 642.765.7,452,1795
319.INTIMATE BRANDS644.451.7,435,12432
320.M&T BANK 651.7,322,1286
321.ROHM & HAAS652.654.7,316,88354
322.CAN FINANCIAL653.742.7,311,471214
323.JEFFERSON PILOT654.678.7,270,17537
324.STILWELL FINANCIAL 662.7,22,25664
325.EQUITY RESIDENTIAL PROP. TRUST664.835.7,17n.a.438
326.REGIONS FINANCIAL 669.930.7,093,75528
327.COMPUTER SCIENCES671.337.7,0710,52233
328.COCA-COLA ENTERPRISES677.679.6,9714,75236
329.LIMITED678.515.6,951,01428
330.TERADYNE 679.360.6,943,04518
331.BOSTON SCIENTIFIC680.498.6,932,66373
332.APPLE COMPUTER681.390.6,917,98786
333.SABRE HOLDINGS 682.6,912,6144
334.FIRSTENERGY687.806.6,877,03599
335.MOLEX 688.549.6,862,22222
336.FISERV 691.823.6,851,65177
337.AMSOUTH BANCORPORATION 692.686.6,833,76329
338.NOVELLUS SYSTEMS 693.771.6,821,17236
339.NEW YORK TIMES696.746.6,793,49398
340.CINCINNATI FINANCIAL 699.754.6,752,33118
341.NEWELL RUBBERMAID701.693.6,746,94422
342.IVAX 702.804.6,730,79140
343.INTUIT707.671.6,691,09306
344.TRICON GLOBAL RESTAURANTS709.6,676,31413
345.XEROX717.299.6,6118,63-384
346.KERR McGEE719.840.6,64,12842
347.STAPLES723.713.6,5710,6760
348.DST SYSTEMS 726.969.6,521,36216
349.AT&T WIRELESS GROUP 728.6,510,45658
350.APPLIED BIOSYSTEMS GROUP731.459.6,491,39186
351.WATERS 733.796.6,480,8156
352.OPENWAVE SYSTEMS 735.861.6,480,07-265
353.NISOURCE737.6,466,03147
354.WEATHERFORD INTERNATIONAL 740.973.6,411,81-39
355.CONVERGYS 741.706.6,42,16195
356.DTE ENERGY744.937.6,385,6468
357.KINDER MORGAN 745.6,362,71184
358.WATSON PHARMACEUTICALS 746.6,360,81171
359.CHARTER ONE FINANCIAL 750.962.6,292,64434
360.PEPSI BOTTLING GROUP 752.6,277,98229
361.DOLLAR GENERAL 753.816.6,24,55206
362.TELEPHONE & DATASYSTEMS 754.758.6,182,33146
363.TMP WORLDWIDE 756.914.6,171,2957
364.BJ SERVICES 757.799.6,171,56118
365.AMEREN758.923.6,123,86457
366.R. J. REYNOLDS TOBACCO HOLDings759.6,078,17352
367.JOHNSON CONTROLS760.948.6,0617,16472
368.ADC TELECOMMUNICATIONS764.261.63,29384
369.AMAZON.COM765.316.62,76-1411
370.AMR766.5,9919,7779
371.NETWORK APPLIANCE768.278.5,970,5874
372.AMBAC FINANCIAL GROUP 770.5,930,62368
373.LSI LOGIC 772.331.5,912,74237
374.CONSECO773.5,888,3-1131
375.ALLEGHENY ENERGY 774.5,884,01319
376.BMC SOFTWARE776.496.5,871,72243
377.NVIDIA 777.5,860,74100
378.DELTA AIR LINES778.770.5,8616,74828
379.ADELPHIA COMMUNICATIONS 779.871.5,862,91-548
380.NTL 780.601.5,852,84-2964
381.NRG ENERGY 784.5,822,02183
382.BEAR STEARNS785.5,81n.a.773
383.SYMBOL TECHNOLOGIES 786.792.5,811,45-69
384.AVERY DENNISON787.790.5,773,89284
385.QUEST DIAGNISTICS 788.5,753,42105
386.NOBLE DRILLING 789.814.5,730,88156
387.ANORX GROUP 790.5,710,5278
388.NATIONWIDE FINANCIAL SERVICES 792.5,73,17435
389.TOTAL SYSTEM SERVICES 794.5,680,686
390.PANAMSAT 800.738.5,641,02126
391.PARKER HANNIFIN802.925.5,635,36368
392.CINERGY803.5,628,42399
393.JABIL CIRCUIT 804.756.5,623,56146
394.UNION PLANTERS 805.5,623,07409
395.SEMPRA ENERGY808.5,587,04429
396.WASHINGTON POST815.966.5,512,41136
397.WILLAMETTE INDUSTRIES816.5,514,65345
398.KMART817.5,4937,03-244
399.J. C. PENNEY818.967.5,4931,85-568
400.KEYSPAN 822.5,485,12301

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.