Gazdaság

Orbán Ráhel barátnője megtámogatja a bútoripart

A Magyar Divat és Design Ügynökség (MDDÜ) határozatlan idejű együttműködési megállapodást kötött a Magyar Bútor és Faipari Szövetséggel a modern magyar bútoripar, illetve a divat- és dizájnipar hazai szereplőinek szakmai támogatására – közölte az MDDÜ.

Az MTI-hez eljuttatott pénteki közlemény szerint a megállapodás célja, hogy „megerősítse és stabilizálja a magyar divat- és dizájnipart a bútor- és faiparral való szakmai kapcsolat szorosabbá fűzésével”.

Az együttműködés nagyban hozzájárul majd a magyar divat- és designipari szereplők és vállalkozások nemzetközi piacra lépésének előkészítésében, illetve annak végrehajtásában és támogatásában is,

írják. Az MDDÜ vezetői Orbán Ráhel ismeretségi köréből kerültek ki, az ügynökség vezérigazgatója Bata-Jakab Zsófia.

Budai villába költözött Orbán Ráhel kedvence, az állami divatügynökség
A Magyar Turisztikai Ügynökségnél kirúgtak több száz embert, felügyeltje, a divatügyi hivatal viszont zavartalanul nő, és igyekszik helyzetbe hozni azokat a cégeket, amelyek a miniszterelnök lányának köréhez tartoznak.

A közlemény szerint Magyar Bútor és Faipari Szövetség legfőbb célja, hogy elősegítse és támogassa az összefogást a modern magyar bútoriparért, továbbá szeretné hosszú távú és sokrétű, izgalmas projektekkel felfrissíteni a nagy múlttal rendelkező magyar faipart, ezért szorosabbá kívánja fűzni a design és az ipar közötti együttműködést.

Úgy vélik, hogy a csütörtökön aláírt megállapodás elősegíti majd az iparági szereplők közti párbeszédek kialakítását, illetve a magyar formatervezői szcéna részletesebb feltérképezését

Mint írják, az együttműködés részét képezi a magyar divat- és designiparhoz kapcsolódó háttéripari tevékenység megszervezése, fejlesztésének és stratégiai építkezésének támogatása is, valamint akár közös továbbképzési programok, kiállítások és egyéb rendezvények létrejöttét is támogatják.

Az együttműködésnek köszönhetően a magyar divat- és designiparhoz kapcsolódó tudásbázis és intézményrendszer építése és fejlesztése is várható, továbbá erős hangsúlyt fektetnek majd a felső- és a középfokú oktatási kapcsolatok erősítésére, képzések elindítására, a kapcsolattartásra és együttműködésre az oktató intézményekkel. Mindezek mellett pedig megfelelő publicitást szeretnének biztosítani a divat- és designipar már befutott szereplőinek és a pályakezdőknek egyaránt.

„Az MDDÜ nagy hangsúlyt fektet a nemzetközi és hazai szakmai szervezetekkel való együttműködésre, ennek fényében kötöttük meg a mostani megállapodást is a Magyar Bútor és Faipari Szövetséggel. A közös munka által reményeink szerint még sikeresebbek lehetünk az iparági szereplőkkel való kapcsolattartásban, hiszen a szövetség több ezer hazai kis-, közép és nagyméretű vállalkozást egybefogóan képvisel. Előbbi mellett a szövetség javaslataira és meglátásaira is számítunk az iparági stratégia fejlesztésével kapcsolatban” – idézik a megállapodást aláíró Bata-Jakab Zsófiát.

„A Bútorszövetség 2019-ben hiánypótló kutatásba fogott, melynek célja az ágazati stratégia, a kitörési pontok meghatározása volt. Egyértelmű az adatok és kutatások alapján, hogy csakis a designtartalom és nagyobb hozzáadott érték jelentheti a jövőt a magyar bútor- és faipar számára. A designszemlélet, az oktatás és képzés, a 21. századi technológiák használata és a generációváltás jelenti a szakma számára a legnagyobb kihívásokat. Fontos az együttműködés és a közös gondolkodás mindenkivel, aki hozzásegítheti a faipart a nemzetközi élvonalhoz való csatlakozást. Stratégiát nem lehet egyedül írni és megvalósítani” – emelte ki Wilheim Gábor, a Magyar Bútor és Faipari Szövetség elnöke.

Kiemelt kép: 24.hu/Marjai János

Ajánlott videó

Olvasói sztorik