rukkolt elő a minap a kormányzat. No nem az egyensúly helyrebillentését célzó intézkedésekről van szó (egyelőre), hanem a drámaian lelassult beruházások felpörgetését kívánja így elérni a kabinet#<# (a magyarországi beruházások volumene közel negyede a GDP-nek). Különösen fájdalmas, hogy a nyitott gazdaságára a rendszerváltás óta okkal büszke Magyarországra egyre kevesebb külföldi társaság teszi be a lábát, egykor volt első helyünkről mára a térségbeli dobogóról is leszorultunk. A diagnózis tehát aggodalomra ad okot, a kormányzat lépése pedig megfelelő válasz volt erre. Ráadásul hosszú idő óta húzódó feladat, hogy „rendezni” kell a multinacionális cégek adókedvezményét. A kormány most új, immár EU-konfrom megoldást fogadott el – de csak a jövő évtől kezdve folyósítandó támogatásokra. (Az unióban az adókedvezmény állami támogatásnak minősül, ezért csak szigorú megszorításokkal folyósítható.) Egyelőre homályban maradt, hogy mi lesz a korábban odaítélt kedvezményekkel, azaz a csatlakozás utáni időszakra is átnyúló szubvenciókkal. E tekintetben az álláspontok megmerevedtek. Brüsszel hajthatatlan – az egységes piacon egységes szabályokat követel -, a magyar kormány valamiféle köztes megoldásban bízik, a multik pedig „szerzett jogaikat” féltik, ezért a budapesti kabinetnél (vajon miért nem Brüsszelben?) lobbiznak. A jelenlegi információk birtokában nehéz elképzelni, hogy a külföldi nagy cégek többségének itteni pozíciója a csatlakozás után ne romoljon valamelyest. Amit azonban így elveszítnek a multik, azt visszanyerhetik akkor, ha a gazdaságpolitika megbízható és üzletbarát környezetet teremt számukra. Ehhez az uniós konvergencia folytatására, antiinflációs politikára és a mainál szigorúbb fiskális fegyelemre van szükség. Így a tőkeerős külföldi társaságoknak hosszabb távon „megtérülhetne” adókedvezményeik megnyirbálása. A múlt héten beterjesztett beruházásösztönző csomag pedig csak ily módon érheti el célját.
- 21:27 Kilenc év óta először hajtottak végre halálbüntetést Jordániában
- 20:56 Csak tegnap kerültek ki, de már nincsenek a Pride-zászlók az Erzsébet-hídon
- 20:55 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 21.
- 20:50 A spanyolok meccse elaltatta a franciák korábbi világbajnokát
- 20:29 Kidőlt fák, megrongált tetők, ledőlt kémény: rengeteg munkát adott a vihar a tűzoltóknak Budapesten
- 20:14 Újra Budapesten tűnt fel az óriási repülőgép, amiben még egy vonatvagon is elfér
- 19:58 „Méltatlan körülmények között látjuk el a munkánkat, méltatlan körülmények között vannak a betegeink” – eltöltöttünk egy napot a János Kórház pszichiátriai osztályán
- 19:52 Kigyulladt egy tehervonat mozdonya a Dunakanyarban, estére állt helyre a menetrend
- 19:49 Csak ketten voltak a világhírű művész temetésén
- 19:02 10 hónap után nyugdíjazta az ohiói rendőrség a rendőrrobotot, miután nem csinált tulajdonképpen semmit
- 18:44 Ezért nem hoznak ugyanolyan termést a paradicsomból kiszedett magok
- 18:40 Foci-vb: a kapus, aki potyával öregedett az öröklétbe
- 18:38 Villámárvíz csapott le Debrecenben egyes részein
- 17:49 Magyar származású ukrán drónparancsnok: Minden diktatúra váratlanul omlik össze
- 17:44 Fazekas Lászlót idézte a spanyolok csatára a világbajnokságon
- 09:39 Vitézy Dávid: Tucatszám állnak az IC-kocsik az oroszok és NER-körök által csődbe vitt Dunakeszi Járműjavítóban
- 17:06 Kritikus állapot jöhet a vízellátásban három Pest megyei településen
- 12:20 Orbán Anita: Igen, elég sok mindent ledaráltak
- 17:42 Rendkívüli kormányülés hétfőn: Magyar Péter ismerteti „a bábok eltávolítását” és a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
- 07:55 Orbán Viktor a Szőlő utcai ügyről: Gyalázatos provokáció, propagandisztikus műbalhé
- 11:55 New York-i mámor, vacsorabanzáj és füstháttér a hét képein
- 10:42 Óriásit kaszált egy magyar fogadó Curacao döntetlenjével
- 16:23 Hegedűs Zsolt bejelentette: Új nyilatkozati rend jön az egészségügyben
- 18:38 Villámárvíz csapott le Debrecenben egyes részein
- 06:38 Váratlan bejelentést tett Trump a Hormuzi-szorosról
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
