Gazdaság

Szenegál-Törökország: 0-1 aranygól, a törököké a diadal

Két meglepetéscsapat összecsapásán jó játékot nyújtottak a szenegáliak is, de a törökök több helyzetet alakítottak ki, végül aztán Ilhan Mansiz aranygóllal lőtte a négy közé a török válogatottat.

Kezdődik a mérkőzés

4. perc:

Bouba Diop helyzetbe kerül a 16-oson belül, azonban elcsúszik, így igazi gólhelyzet sincs.

7. perc:

A törökök támadnak, Bastürk kicsit hosszan veszi át…

17. perc:

Camara két csel után ballal tűz a kapura 20 méterről, Rüstü azonban magabiztosan hárít.

19. perc:

Fadiga lő, most már a kapu közeléből, de a gólvonal előtt álló Camara lábát találja el, emiatt a bíró lest ítél.

23. perc:

Óriási szenegáli nyomás, Fadiga rosszul ad be balról, majd ismét hozzápattan a labda…oldalháló! Nagyon nagy a lendület!

25. perc:

Szenegáli szabadrúgás, két játékos is jó helyen, mégis Rüstűé a labda.

27. perc:

Hakan Sükür kap óriási labdát, aztán majdnem elesik benne. Túlbonyolítja a 16-oson belül, végül leadja Hasan Sasnak, aki viszajátssza neki, de Hakan nem képes lőni, elengedi a lába alatt.

38. perc:

A második török gólszerzési lehetőség: ergün kap hatalmas labdát, a bal oldalról teszi be középre, Hakan Sükür ismét lekési a befelyezést.

40. perc:

A törökök úgy tűnik nincsenek formában, Hasan Sas a 16-oson belül labdakezelési gondok miatt hagy ki egy helyzetet.

42. perc:

Ismét az utolsó lépést szúrják el, ezúttal a szenegáliak.

44. perc:

A törökök kihagyják a meccs eddigi legnagyobb helyzetét, óriási iram, Sas a 16-os vonaláról ível befelé, Bastürk a földre fejeli, egy szenegáli védő ment.

47. perc:

A törökök esetlen helyzete hamvába hól. Látszólag nem tudják mit csinálnak. Aztán újabb helyzet a másik oldalon, Diouf hatalmas cselek után elbveszti a labdát.

Kezdődik a második félidő

7. perc:

Diouf 20 méterről, szabadrúgásból éppenhogy fölé lövi.

9. perc:

Bastürk nagyon jól kivár a csellel, tisztán viszi rá, de a lövés túl késő jön, 15-ről a védőkbe rúgja.

24. perc:

Ilhan Mansiz a 16-oson belül visszakapja a labdát, futtában megpróbálja átemelni a kapus felett, néhány centivel felé megy a rúgása.

35. perc:

Ezekben a percekben mindkét csapat helyzetekig jut, de a bejezések kétballábasra sikerednek.

47. perc.

A Szenegáliak támadnak, Camara 16-ról leadott lövését védi Rüstü, a török kapus, majd az afrikaiak ismét eljutnak a 16-os környékére, de nem sikerül helyzetet kialakítaniuk. Végül a bíró lefújja a meccset, jöhet a ráadás az arangólért.

Elkezdődik a hosszabbítás

2. perc:

Jót tett a csapatoknak a néhány perc szünet, a Törökök már a második szögletüket rúgják.

4. perc:

Ümit Davala aranypasszából llhan Mansiz aranygólt lőtt. Ezzel a török válogatott a négy között a braziloknak vághat vissza a csoportmeccsen elszenvedett vereségért.