Gazdaság

Ismét a bírók szerepeltek – Korea a legjobb négy között

A koreaiak és a bírók történelmet írtak. Nem kevés bírói segédlettel 0-0 maradt az eredmény a hosszabítás végére, a tizenegyesrúgást először a meccsen jól szereplő Joaquin hagyja ki. Korea a legjobb négy között!

Korea először az újkori történelem során a legjobb négy között. Az eredmény tizenegyesekkel 5-3. A mérkőzést Kim De Dzsung is megtekintette.

Kezdődik a mérkőzés

A kvangdzsui stadion, ahogy már a koreai csapat meccsein megszokhattuk, vörösben úszik, a szurkolók hatalmas sikoltásokkal üdvözlik a hazai labdaérintéseket. Egyelőre csak tologatja a labdát a két csapat.

A hazai gárda hatalmas elánnal küzd, említésre méltó esemény azonban a 16. percig nem történik.

18. perc:

Rubén Baraja ollózza a labdát a koreai kapu mellé, egy bedobás után. Kissé ernyedten száll a labda.

27. perc:

Morientes szép beadásból a kapura fejeli a labdát, a koreai kapus éppenhogy hárít, neki is feszül a kapufának. Az első valamirevaló helyzet. Hajrá!

32. perc:

Fernando Hierro fejel szögletből, fölé. Ismét egy értékelhető támadás.

41. perc:

Lendületes támadás, majd Joaquin ível középre, az érkező Morientes azonban éppen lecsúszik a labdáról. Pedig két méterre volt a kaputól és a koreai kapuőrnek már nem lett volna esélye. Legyen ez a meccs eddigi legnagyobb helyzete. 0-0.

45. perc:

De Pedro két alkalommal is hatalmas helyzetet teremt, kétszer kapura lő, Li Von Dzse hárít. Spanyol mezőnyfölény.

47. perc:

Spanyol szabadrúgás, a félidő utolsó lehetősége? De Pedro ível….és szöglet…

A szögletet de Pedro íveli be, fejes, és a kapu fölött száll el a labda.

Elkezdődött a második félidő

49. perc:

Spanyol gól, de a bíró nem adja meg!!! Szabadrúgást fúj kifelé! A kavarodásban alig lehet látni valamit. A bíró közbelép 10.

Majd újabb spanyol támadás, de ismét kimarad a helyzet.

59. perc:

Joaquin befelé cselez, majd a 16-osról bal lábbal lő, a koreai kapus vetődve, magabiztosan hárít, megfogja a labdát.

Az utóbbi tíz perc alapján Puyol a spanyolok legmegbízhatóbb játékosa.

66. perc:

Koreai szöglet, több próbálkozás után Casillas hatalmas lövést hárít, ami az ötös sarkáról érkezik, Park Dzsi Szung lábáról. Komoly lendületet vett a mérkőzés, az állás azonban még mindig 0-0. Meddig még?

72. perc:

Joaquin lő 15 méterről az oldalhálóba.

85. perc:

Hierro szabadrúgását egy koreai védő fejeli az égbe, majd a kapus öklözi a lasztit az oldalvonalon kívülre. A bedobásból Baraja fejel fölé.

91. perc:

Li Csun Szo lövését, amit a 16-os környékéről indít a koreai, Casillas fogja vetődve.

Véget ér a rendes játékidő, lássuk a hosszabbítást. A koreaiaknak ez egyszer már bejött, az olaszok ellen, lássuk mire képesek a spanyol gárdával.

A hosszabítás második percében újabb gólt szerez a spanyol csapat!!!!! De hiába!

A bíró nem adja meg a szabályos gólt, mondván Joaquim kintről hozta vissza a labdát. A labda viszont nem hagyta el a játékteret, így ez már a második gól, amit nem kapnak meg a spanyolok és ki tudja hányadik rossz ítélet ezen a vébén. Egyre inkább biztosak lehetünk benne: a bírók döntenek, nem a játék. A koreai lányok sikoltoznak.

Li Csun Szo szabadrúgása hasít a kapu fölött.

Hiba a közvetítővonalban. Most én sem látom a meccset. Azért megpróbáljuk a lehetetlent, a riporter bőbeszédű.

Kapufát rúg Morientes, gyönyörűen emeli a kapus fölött a labdát a hosszú oldalra, majd Mendieta fejel a kapu fölé.

Koreai támadás, a spanyolok megúszták. Bővebbet nem tudunk.

Ismét van kép, nem maradunk le az aranygólról. Vagy a tizenegyesekről…

Vége a hosszabítás első félidejének.

Ismét “hiba a közvetítővonalban”. Úgy tűnik a Kirch (a közvetítési jogok birtokosa) csődje elbizonytalanította a technikai gárdát is. Aztán ismét látunk!

Újabb spanyol lehetőség, ami gól lehetett volna, de nem, a partjelző lest fúj. Persze nem volt az. De az ázsiai foci sokat megér. Közel egymilliárd potenciális focirajongóért bizony súlyos áldozatokat kell hozni. Lásd még: Jóakarat Játékok Japánban avagy A pénz beszél, a bírók fütyülnek című cikkünket.

Vége a mérkőzésnek, jöhetnek a büntetők. Nem tudok túlhaladni a két meg nem adott gólon.

Joaquim kihagyja a büntetőt, a koreaiak viszont hibátlanul lőnek, így a végeredmény 5-3. Korea a legjobb négy között.