célcsoporttá avanzsáltak a pártok számára, amit jól tükröz a Fidesz-MPP részéről a hét végén tett, e téren rövid időn belül immár a második gesztus.#<# A kormánypárt első adománya – amelyet a parlament a jövő héten szavaz meg, megváltoztatva az egyébként „kőbe vésett” 2002. évi költségvetést és adótörvényeket – az volt, hogy a nyugdíjasok munkavállalásáért fizetett bérjellegű jövedelem ne adózzon összevontan a nyugdíjjal. Az még hagyján, hogy ez a javaslat súlyosan sérti a közgazdasági ésszerűséget, de ráadásul ismételten a magas jövedelműeket preferálja. Könnyű belátni ugyanis, hogy az a nyugdíjas tud a leginkább élni az új szabály adta kedvezménnyel, akinek eleve magasabb a nyugdíja, és amellett munkavégzésből származó jövedelme is relatív sok. Az újabb gesztus viszont az egyházi és alapítványi támogatási formához hasonló „1 százalékos” rendszert dobott be a köztudatba; a deklarált cél az, hogy az alacsony nyugdíjú szülőket adómentesen támogathassák adófizető gyermekeik. Természetesen ezzel a kedvezménnyel megint csak az jár jól, akinek a személyi jövedelemadó hatálya alá tartozó viszonylag nagy jövedelme van. Akinek a jövedelme kicsi, s vélhetőleg szülei is kisnyugdíjasok, az csak nagyon kis mértékben tudna élni az új adókedvezménnyel. (Ráadásul az sem világos, hogy ezt a javaslatot technikai értelemben hogyan viszi keresztül a kormány az országgyűlésen úgy, hogy az már 2002-ben életbe léphessen.) Ezek azonban elhanyagolható részletkérdések ahhoz képest, hogy a kormányzat – ezúttal adójogszabályok formájában – ismételten morális elvárásokat támaszt a társadalom tagjaival szemben, és családi ügyekbe avatkozik be. Aki eleddig szeretetből, morális kötelezettségből adózott forintjaiból támogatta rászoruló szüleit – vagy más családtagját, mondjuk beteg testvérét (ilyen esetekre az új adókedezmény nem is lenne érvényes) -, ezt a jövőben is megteszi majd, függetlenül minden központi sugallattól. Csak most a szülő lesz leforrázva: nem elég baj a számára, hogy egy élet munkája után kénytelen pénzt elfogadni a gyermekeitől, most ráadásul mindezt még az állam mindent látó szemei előtt is teszi. A Fidesz – miközben nem csökkenti az állami újraelosztás mértékét – láthatóan a polgárokban sem bízik meg. Nem hisz abban, hogy amennyiben az általános érvénnyel csökkentett adó- és járulékterhek miatt eleve több jövedelem maradna a polgárok zsebében, azok pontosan tudnák, hogy mi az erkölcsi kötelességük.
- 17:01 17 kerecsensólyom kapott műholdas nyomkövetőt
- 17:00 Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól
- 16:50 Kánikula idején már nem elég lehűteni a lakást – az is számít, hogyan tesszük
- 16:37 Az Újpest leigazolta a válogatottnál elbúcsúztatott kapust
- 16:14 Novák Előd kifizetné a szivárványos zászlók Dunába dobása miatti bírságot
- 16:13 Pikó András szerint a filmesek pofátlanul olcsón használják a magyarországi forgatási helyszíneket
- 15:44 Fidesz: A miniszterelnöknek elment az esze
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 15:38 Már kedden kivezethetik a védett üzemanyagárat, kivételes eljárásban
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 15:26 Ukrajna lecsapott Moszkva közelében egy műholdas kommunikációs központra
- 15:25 Meggyilkoltak egy nőt egy ház teraszán a III. kerületben
- 15:16 Pár nap, és búcsút inthetünk az esőnek, a szárazság fokozódik
- 15:11 Gyakorlatilag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget
- 15:04 „Te ilyen gonosz anya vagy?” – szokta kérdezni Erős Antóniától a férje, amiért a híradós nem akar lakást vásárolni a gyerekeiknek
- 15:44 Fidesz: A miniszterelnöknek elment az esze
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 14:36 Polt mellett még három alkotmánybírót golyóz ki a Tisza
- 08:58 Gyurcsány Ferenc egy nógrádi kis faluban telepedik le
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 07:20 Sarolta hercegnővel pózol apák napi fotóján Vilmos herceg: követőik szerint olyanok, mint két tojás
- 05:30 Kvíz: Pest utcái a Monarchia idején – te értetted volna, miről beszélnek?
- 06:31 444: A Tisza-frakció már régen döntött Sulyok Tamásról
- 05:58 Minden fideszes kapcsolatát megmozgatta az ország egyik legmodernebb tehenészete, hogy kiderítsék, miért vágta át őket egy fideszes politikus
- 08:32 Megható levelet hagyott az öltözőben az iráni labdarúgó-válogatott
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
