vagyunk szemtanúi: mind gyakrabban van helye annak az összevetésnek, hogy az értékpapírkereskedők vagy tőzsdei társaságok hagyják el nagyobb számban a parkettet.#<# Az elmúlt bő másfél évben mintegy kéttucat befektetési szolgáltató húzta le a rolót, s mostanra a börzén jegyzett vállalatok közül is mind többnek lett elege a Budapesti Értéktőzsdéből (BÉT). Nevezetesen abból, hogy a piac súlytalanná, ők maguk pedig nevetségesen alulértékeltté váltak. Néhány brókercég viszont a legújabb hírek szerint még próbálkozik a lehetetlennel. A ConCorde Értékpapír Rt. most – talán még időben – olyan új stratégiát indít útjára, amellyel egy darabig talán megint kihúzhatja: csaknem összes vidéki fiókját bezárja, s ezentúl az internetes kereskedésre koncentrál. Előremenekül, a maga szerény eszközeivel hidat épít Közép- és Nyugat-Európa, valamint Amerika felé. Az ugyancsak jó hírnévnek örvendő CA IB-t pedig éppen most választották ketté, külön cégbe szervezve a mind soványabb bevételű értékpapír-kereskedési, illetve a vállalatfelvásárlási és fúziós tevékenységet, jelezvén, hogy itt még hátravan a feketeleves… A rossz külső körülmények mellett több fontos személy, intézmény érdektelensége is csak növeli a bajt a tőzsde körül. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete például a minap úgy nyilatkozott, hogy szerintük „egészséges” koncentráció zajlik le a szektorban – mások ezt inkább egy rendkívül fontos, de méltánytalanul elhanyagolt szektor haldoklásának látják. Az illetékesek azt sem rejtik véka alá, hogy nem pártolják a tőzsdei megjelenést támogató adókedvezményeket. A kormány – az ez ügyben elhangzott számos bírálat után – a BÉT kimúlása előtti utolsó pillanatokban ugyan úgy tesz, mintha megpróbálna lépni valamit az intézmény megmentésére, de eddigi döntései csöppet sem meggyőzőek. Mintha valóban érdektelen volna számukra a hazai tőkepiac sorsa. Amerikára tekintve láthatjuk, mi mindenre képes egy állam, ha valóban fontos számára az értékpapírpiac. Ott – ahol persze a gazdasági és politikai elit beleszületett, és nem „átlépett” a kapitalizmusba – a szeptember 11-e óta eltelt néhány hétben több intézkedés született a tőzsde összeomlásának elkerülése érdekében, mint nálunk az elmúlt 11 évben összesen.
- 04:40 Antarktisz: meddig lesz még a „béke kontinense”?
- 04:21 Az angol focista nem fogott kezet a nemi erőszakkal vádolt ghánaival
- 03:17 Cserecsatár lett a horvátok hőse, megvan a vb újabb kiesője
- 01:46 A negatív vb-rekord adja vissza legjobban az angolok Ghána elleni szenvedését
- 23:27 „Nem érdekel Messi” – Ronaldónak sötét hete volt a vb-rajton
- 22:50 Édesanyja halála miatt hazautazik a franciák kapitánya
- 22:25 A Tisza az ügynökakták feloldását támogató bizottság felállítását kezdeményezi
- 22:12 „Csak tudni akartam, hogy jól vagy-e” – nyilvánosságra hoztak egy telefonbeszélgetést, amit a Wagner lázadása idején folytatott Szijjártó és Lavrov
- 21:49 A horvátokat lefocizó angolok nem bírták feltörni a ghánai bunkert
- 21:46 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 23.
- 21:40 Egy fontos szabályt megváltoztatna a FIFA a vb egyenes kieséses szakasza előtt
- 20:41 Trump adja majd át a trófeát a világbajnokság győztesének
- 19:57 A Fidesz szerint a modernkori ÁVH megvalósulása az, hogy Bús Balázsékat őrizetbe vették az NKA-botrány miatt
- 19:49 Több mint 20 kilót fogyott szülése óta VV Seherezádé
- 19:03 Ilyen hibák miatt mehet gyorsan tönkre a házi szörp
- 14:18 Megérkezett az El Niño – de mit is jelent ez pontosan?
- 16:06 Az újdörögdi kézigránát-balesetben a kezeit elvesztő nő nem törődik bele a nyomozás megszüntetésébe
- 18:27 Eltávolították Orbán volt nemzetközi sajtósát a Nimród Vadászújság éléről, amin ő felhúzta magát
- 14:41 Nemcsak Sulyok Tamástól, de Novák Katalintól és Schmitt Páltól is elveheti illetményeit a kormány
- 18:10 Török Gábor a Tisztítótűzről: Ez az, amit a korábbi kormányok nem léptek meg
- 12:46 Emma Watson hosszú idő után lépett újra nyilvánosság elé, Vilmos herceg is vele volt
- 12:04 Felnyitottak egy 1500 éves szarkofágot Horvátországban
- 19:57 A Fidesz szerint a modernkori ÁVH megvalósulása az, hogy Bús Balázsékat őrizetbe vették az NKA-botrány miatt
- 14:57 Egy 58 éves mogyoródi férfi dobta a Dunába az Erzsébet hídra kihelyezett szivárványos zászlókat
- 13:37 „Mindent szabály szerint csináltam” – így védekezett a kisboltos, akinek az üzletében halálos balesetet okozott a leszakadt galéria
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
