Orbán Viktor miniszterelnök bizonyára meg tudná mondani, hogy az ideális állapotok eléréséhez hány mobiltelefont kellene vásárolniuk a „három gyerek, három szoba, négy kerék” modellnek megfelelni igyekvő családoknak#<#. Mindenesetre a GfK Hungária szerint 2001 első negyedévének végén csaknem minden második magyar háztartásban nyilatkoztak mobiltelefon tartásáról. A mobillal rendelkező háztartásokban átlagosan 2,16 készülék volt. A piackutató intézet felmérésének közelmúltban közzétett – ahogyan az egy valamire való információs társadalomban elvárható, az interneten is elérhető – eredményeiből kiderül, az idén márciusban, illetve áprilisban a 3,76 millió magyar háztartás 43 százaléka rendelkezett mobiltelefonnal, szemben az egy évvel korábbi 24 százalékkal. Készülékeik száma a tavalyi első negyedévben számlált 1,9 millióról mintegy 3,5 millióra emelkedett. Azaz, a GfK vizsgálódásai alapján a mobiltelefonok száma egy év alatt majdnem megduplázódott. A vállalkozók, vagy cégtulajdonosok zöme tart „családi mobiltelefont”. A szellemi szabadfoglalkozásúak, alkalmazott diplomások családjában többnyire szintén megtalálhatók a maroktelefonok. A GfK felmérésének tanúsága szerint a magasabb iskolai végzettségű háztartásfők családjában gyakoribb eszközök a mobilkészülékek. A 90 ezer forintos havi nettó jövedelemmel rendelkező családok a felmérés szerint az átlagnál kevesebb mobiltelefont tartanak. Az ellátottság mutatója a nagyobb jövedelműeknél meghaladja az átlagot. A havi 150 ezer forintnál magasabb jövedelmű családok kétharmada használ rádiótelefont. A településnagyság alapján készített összevetések azt mutatják, hogy a 20 ezernél kisebb lélekszámú települések a mobilellátottság tekintetében alulreprezentáltak. A nagyobb városokban ezzel szemben a családok többsége rendelkezik mobillal. Az egyetlen kivétel Budapest, ahol a maroktelefonnal rendelkező családok aránya csupán 47 százalék.
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 18:51 Kihagyott 11-es után vb-rekorddöntés: minden Messiről szólt az argentin-osztrák meccsen
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 18:03 A játékosokat védi vagy a momentumot öli meg? – így hat a meccsekre a hidratációs szünet
- 18:02 Napirend után: Ki határozza meg az Orbán-korszak történelmi megítélését?
- 17:58 Kapitány István szerint 8–10 százalékkal erősebb lehetne a GDP
- 17:00 Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 09:22 Farkasházy Tivadar a Heti Hetes új csapatáról: Az, amit mi csináltunk, egészen más volt, s akkor még finoman fogalmaztam
- 09:11 Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 08:58 Gyurcsány Ferenc egy nógrádi kis faluban telepedik le
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 10:52 Lófasz fog itt folyni, nem acél
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
