Az előrejelzések szerint az év végéig lekörözhetik a vezetékes telefontársaságokat a mobiltelefon-szolgáltatók.#<# A mobilcégek együttes piaci részesedése meghaladhatja az 50 százalékot. Miközben a vezetékesek ügyfélkörének nagysága az elmúlt években lényegében alig változott, a hetedik születésnapját ülő két 900-as GSM mobiltelefon-társaság, valamint a tavalyelőtt hozzájuk csatlakozott 1800-as szolgáltató folyamatosan javítja pozícióit. A Hírközlési Főfelügyelet (HIF) adatai szerint a Westel Mobil Távközlési Rt.-nek 1 millió 760 ezer, a Pannon GSM Rt.-nek 1 millió 311 ezer, a Vodafone-nak pedig 203 ezer ügyfele volt az év végén. A mobilszolgáltatók ügyfélkörének növekedési ütemét mutatja, hogy a GSM-előfizetők száma csupán februárban 141,8 ezerrel, vagyis több mint 4,5 százalékkal nőtt. A mobilpiac fejlettségének fontos mutatójaként számon tartott penetráció 2001 végére már szintén az 50 százalékot közelíti majd. Ez ahhoz mindenképpen elegendő, hogy a mobiltelefon-ellátottság tekintetében Magyarország utolérje a nyugat-európai mezőny sereghajtóit, így például az 50 százaléknál nem sokkal magasabb penetrációt felmutató Franciaországot. Az év végéig elérhető magyarországi ellátottság azonban a 65 százalékos nyugat-európai átlagtól biztosan elmarad. A közép- és kelet-európai régió átlagosan 12 százalékosra becsült rátáját viszont lényegesen felülmúlja majd. Mint az elemzők rámutatnak, a mobilpiac erősödése nem csupán az előfizetők számának alakulásán mérhető. A három GSM-szolgáltató azonban árbevétel tekintetében is a sarkában jár már a vezetékes konkurenciának. A Westelnél mindenesetre a 2000. évi 32,4 százalékoshoz hasonló árbevétel-növekedéssel számolnak, a Pannonnál pedig a tavalyi 24 százalékost felülmúló bővülés szerepel a tervekben.
- 10:05 Az Inter Miami magyar szélsője lesgólig jutott, de Lionel Messivel volt egy kezdőcsapatban
- 10:04 Több mint 50 önkéntes tisztította meg a Kis-Duna medrét Esztergomnál
- 09:48 Elsüllyedt egy nő a Velencei-tó iszapjában, egy szolgálaton kívüli vízi rendőr mentette meg
- 09:30 Meglepő eredményt hozott a képernyő gyerekekre gyakorolt hatásáról szóló kutatás
- 09:28 Ellopott egy 30 ezer forintos mobiltelefont, ezért 2,5 év börtönre ítélték
- 09:06 Puzsér Róbert: Bocsánatot kérek a nERDŐ című kulturális merényletért, amit a hazai nyilvánosság ellen elkövettem
- 08:55 Holtan vitte haza az idős nőt a betegszállító a hatvani kórházból
- 08:55 Mindkét munkás meghalt, akiket vonat sodort el Debrecen közelében
- 08:49 Egy nap alatt két olyan ítéletet hoztak a Brazil Kupában, hogy mindenki a fejét fogta
- 08:33 Magyar Péter: Kilenc centire vagyunk a Duna vasárnapi mélypontjától
- 08:26 Orbán Gáspár hatszor repült Afrikába MH-gépen
- 08:10 Orbán Anita cáfolja, hogy a szomszédos országok felelősek a Duna alacsony vízállásáért
- 08:04 Corbu Máriusz: A legnagyobb ellenfelünk ma a hőmérséklet volt
- 08:00 Milliókkal vesztegette volna meg a pénzügyőröket egy hamis napszemüvegekkel üzletelő férfi
- 07:40 Kiszámolták, hogy tényleg olcsóbb-e külföldön vásárolni, mint a magyar boltokban
- 03:59 Amikor a nagy kebel előny: botránnyal fenyeget a női Tour melltartó-manipulációja
- 07:30 Igaz-hamis kvíz: Mennyire dőlsz be a tetoválásokkal kapcsolatos tévhiteknek?
- 08:26 Orbán Gáspár hatszor repült Afrikába MH-gépen
- 08:55 Mindkét munkás meghalt, akiket vonat sodort el Debrecen közelében
- 06:27 „Minőségében új fenyegetés” – megszólalt a német belügyminiszter a lipcsei drónincidensről
- 18:29 Frontális balesetben meghalt egy biciklis a III. kerületben
- 16:46 Hol van Orbán Viktor?
- 09:06 Puzsér Róbert: Bocsánatot kérek a nERDŐ című kulturális merényletért, amit a hazai nyilvánosság ellen elkövettem
- 18:18 Meghalt a világ egyik legismertebb, de legellentmondásosabb hegymászója – mit hagy örökségül Nirmal Purja a mászóvilágnak?
- 07:40 Kiszámolták, hogy tényleg olcsóbb-e külföldön vásárolni, mint a magyar boltokban
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
