KORMÁNYKÖZI KONFERENCIA (IGC). A magabiztos nyilatkozatok ellenére csak remélni lehet, hogy Nizzában megegyeznek a többségi szavazás kiterjesztéséről, a tanácson belüli szavazatmegoszlásról, a bizottság létszámának a csökkentéséről és a “megerősített együttműködés” intézményessé tételéről. Ha az IGC az idén nem zárul le, veszélybe kerülhet a tizenötök 2002. végi fogadókészsége.
BŐVÍTÉSI TÁRGYALÁSOK. Franciaország valamennyi fennmaradó érzékeny területen – így az agrártémában vagy a munkaerő szabad áramlása kérdésében is – érdemi tárgyalásokat és előrehaladást ígér.
BŐVÍTÉSI IDŐPONT. Günter Verheugen bővítési biztos ugyan egyik bizalmas jelentésében azt sürgette, hogy Nizza egy átfogó bővítési forgatókönyv részeként adjon csatlakozási céldátumot, azaz jelölje meg a tárgyalások befejezésének az időpontját a tagságra leginkább felkészült jelöltek számára, de a francia elnökség erre nem, csupán egy csatlakozási menetrend fölvázolására hajlandó.
AUSZTRIA. Háromfős bizottság jön létre, amely figyelemmel kíséri, hogy Bécs megfelelően tiszteletben tartja-e az emberi jogokat. Ám miután a feirai csúcs napirendjére sem tűzte a szankciók feloldását, megkeményedhet az eddigi türelmes osztrák magatartás, ami a Bécs-Brüsszel viszony felülvizsgálatáról tervezett őszi népszavazás megtartásához, illetve az uniós munka megbénításához vezethet.
EURÓ-ZÓNA. Eldőlt, hogy Görögország 2001. január elsején csatlakozik az euró-zónához. Várhatóan nő a brit kormányra nehezedő belső és külső nyomás is: London hamarosan döntés elé kerül. Dánia szeptember végén tart népszavazást.
ADÓHARMONIZÁCIÓ. A feirai csúcson sikerült megállapodni abban, hogy az európai pénzintézeteknek értesíteniük kell külföldi ügyfeleik betéteiről az adott országok hatóságait. Az intézkedés 2002-re emelkedhet törvényerőre – az előkészítő munkák a francia elnökség alatt megkezdődnek -, de a tizenötök további hét év átmenetet is megszavaztak. A tagjelöltekre belépésük pillanatától érvényes lesz az új rendelkezés.
KÖZÖS BEVÁNDOLÁS- ÉS MENEDÉKPOLITIKA. A feirai csúcs napján bekövetkezett doveri menekültkatasztrófa után különösen előtérbe került a közös bevándorláspolitika kialakításának igénye. A rendőrségi, igazságügyi és határőrizeti együttműködés kidolgozása a nizzai csúcsig a francia elnökség javaslatot dolgoz ki.