Rekordok születtek a nyári londoni impresszionista aukciókon. Különösen nagy sikert arattak Degas képei. A Pihenő táncosnő című alkotás 26,7 millió euróért talált vevőt, és bár a kép a szakértők szerint az utóbbi harminc esztendő legszebb Degas-pasztellje a piacon, az új világcsúcsot jelentő árat voltak akik túlzottnak tartották egy papírkép esetében. Az 59×64 centiméteres művet előzőleg mindössze 4-7 millió fontra becsülték, míg a leütési ár végül 16 millió fontnak felelt meg, s a járulékos költségekkel együtt került 17,6 millió fontjába az új tulajdonosnak, egy amerikai gyűjtőnek Steve Wynnek. Elkelt egy másik Degas is, a Nő a zongoránál című képért 2,8 millió fontot fizetett egy ugyancsak amerikai galériatulajdonos, John Hering. Ez az ár megfelelt az előzetes becsléseknek. Claude Monet Nimfák című képére 3,08 millió fontnál (4,7 millió euró) csapott le a kalapács, a művész Krizantémok című alkotásáért pedig 2,2 millió fontig licitáltak. Matisse Nezy és Lydia című műve becsértékének duplájáért, 7,1 millió fontért ment el, és 3,19 millió fontot adtak Renoir a Fürdőző nő című művéért. Egy Gaugin-vászon, 1880-ból 1,7 millió fontot ért meg valakinek, miközben az eladók mindössze 1 millió fontot reméltek érte. –
- 09:56 Nagy Feró szerint Curtis nem magától lett sztár: A magánerőt úgy hívják, hogy Majka
- 09:53 Azerbajdzsán átvette az ellenőrzést négy örmény település fölött
- 09:52 Fegyházba küldenék R. Lajost, mert a szépségversenyeire jelentkező lányokkal tartatta ki magát, szexszel is lehetett fizetni nála
- 09:52 Alultáplált oroszlánfóka ugrott be a csónakba az evezős csapat edzésén - videó
- 09:52 A bíróság elrendelte a Budapesten bebörtönzött olasz antifasiszta nő szabadlábra helyezését
- 09:50 Népszerű böngészőnek adja ki magát ez a veszélyes kártevő
- 09:42 Hamarosan kifut a nyugdíjas fürdőkedvezmények egy része
- 09:32 Nem találtak golyónyomot az iráni elnök helikopterén
- 09:30 Beomlott egy szórakozóhely épülete Mallorcán – négyen meghaltak, sok a sérült
- 09:13 Megint többen dolgoztak, a külföldön dolgozó magyarok száma is emelkedett
- 09:13 Először forgatott együtt Martin Scorsese és Timothée Chalamet
- 09:12 Három hónapos kislányával a karjaiban ért célba egy anyuka a futóversenyen
- 09:09 Egy hónap alatt megduplázták az adósságaikat a tankerületek
- 09:05 Bravúros gólyamentés Szegeden
- 08:59 „1 fő szakdiplomata” jövőre 72 millió forintba kerül
- 19:16 „Ez legfeljebb gimis rajzórán megy el” – rengeteg kritika éri a Katalin hercegnéről festett új portrét
- 06:33 Blikk: Curtis nagy pénzekért térhet vissza a TV2-re
- 07:00 Talált egy férfit az ágya alatt, már négy hónapja élhetett az otthonában
- 19:53 VSquare: Orbánék nemcsak kínai rendőrök, hanem megfigyelő kamerák telepítését is engedik Pekingnek
- 07:10 Orbán Viktor: Ezen a választáson dől el a háború és béke sorsa
- 20:53 Magasfeszültségű vezeték zuhant több autóra az M5-ösön
- 16:58 Négy év börtönre ítéltek egy osztályvezető orvosnőt
- 07:39 „Fanyalgók, szevasztok!” – kilencnyilast is dobva nyerte meg a Premier League-et a 17 éves Littler
- 08:34 Motorbalesete után kórházba szállították a cseh elnököt
- 06:59 Nagy Zsolt: Ma már nem jön értünk a fekete autó, elintéznek annyival, hogy nem kapunk szerepet, nem jön a honorárium
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!