A Malév Rt. az eredeti terveiben szereplő 690 milliónál lényegesen szerényebb, 150 millió forintos eredményt vár az idén – közölte egy sajtóbeszélgetésen Szathmáry Sándor vezérigazgató. A Malév a növekvő nemzetközi versenyben úgy próbál meg helytállni, hogy kis gépekkel nagy járatsűrűséget ér el, illetőleg rugalmasan alkalmazkodik a forgalom szezonális változásához. Ebben segít további két Fokker 70-es utasszállító bérlése. Hetek múlva várható forgalomba állításuk után Tu-134-esek nem közlekednek majd menetrend szerinti járatokon. A Malév további privatizációjában még sok a bizonytalanság, mert bár az Európai Bizottság a résztulajdonos Alitalia számára az állami támogatás feltételéül szabta bizonyos érdekeltségek eladását, ám erre – s így a Malév 35 százalékos olasz tulajdonrészének eladására – nincs kitűzött határidő. A kormány az év végéig szeretné nyélbe ütni a részvények visszavásárlását. Ennek módja a jelenlegi elképzelések szerint az lenne, hogy az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. egy szerveződőben lévő magyar tőkebefektetői csoport javára lemondana elővásárlási jogáról. A magyar nemzeti légitársaságba tőkét kíván befektetni a Nemzetközi Pénzügyi Társaság (IFC) is.
- 05:57 Egy éve ilyenkor: arra ért haza a nyugdíjas pár, hogy elkezdték körbeépíteni a házukat
- 05:30 10 kérdés, amivel megtudhatod, mennyire ismered az Országház titkait
- 03:33 Harc a túlélésért: még kilenc csapat veszélyben van a topligák legkiélezettebb kiesés elleni küzdelmében
- 22:32 Xabi Alonso újra munkába állhat, vergődő Premier League-csapatnál nevezhetik ki
- 22:01 Elek Gábor a vesztes elődöntő után: Olyan hibáink voltak, melyeket nem szabad elkövetni
- 21:36 L. Ritók Nóra: Kaptam egy telefonhívást egy titkos számról, és közölték, hogy az Alkotmányvédelmi Hivataltól vannak
- 21:22 Robbie Keane az elbukott bajnoki arany után a jövőjéről és a kormányváltásról is beszélt
- 20:55 A nap hírei - 2026. 05. 16.
- 20:49 A meccs után a játékosok még pezsgővel locsolták, mégis távozik a DVSC vezetőedzője
- 20:37 A bajnok ETO edzője: Lehet, hogy ezt a dátumot kivarratom magamra
- 20:32 Havasi Bertalan: Nem mindig kormányoztunk jól. Szarul kommunikáltunk
- 20:10 „Büszkén, emelt fővel nézhetünk tükörbe” – a hokikapitánynak tetszett, ahogy csapata küzdött a finnek elleni vb-meccsen
- 20:10 Megszűnik a Fidesz szócsöveként számontartott Győr+ Hetilap
- 05:00 Kiderítették a szakértők, miért pusztulnak a halak a Bánki-tóban
- 20:03 Sub Bass Monster: Nincs bennem backstage-zárási pánik, nem tartok attól, hogy elfelejtenének
- 19:19 „Itt vagyok a papámnál, és hallottam, hogy elesett” – 11 éves fiú mentette meg a nagyapja életét
- 17:25 Tanács Zoltán elmagyarázta, hogy miért mondják fel Krauszék 262 milliárdos szerződését
- 21:22 Robbie Keane az elbukott bajnoki arany után a jövőjéről és a kormányváltásról is beszélt
- 13:33 Magyar Péter elfogadja, hogy Orbán egy gyermekotthonnak ajánlja fel a végkielégítését, de az utalást elintézik, „nehogy eltűnjön valahol útközben”
- 19:40 Az ötös lottó e heti nyerőszámai
- 17:55 Meghalt az egyik Maldív-szigeteki katona, aki az eltűnt olasz turisták után kutatott
- 17:17 A polgári engedetlenség miatt kirúgott pedagógusok: Lannert Judit bejelentése hatalmas elégtétel
- 20:10 Megszűnik a Fidesz szócsöveként számontartott Győr+ Hetilap
- 16:52 Trónfosztás az NB I-ben: az ETO lett a bajnok, megszakadt a Fradi hétéves győzelmi sorozata
- 15:44 Búvárbalesetben halt meg öt olasz turista a Maldív-szigeteken, négyüket még mindig keresik
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
