Élet-Stílus

Ön is súlyos hibákat vét zuhanyzás közben?

Még zuhanyozni sem tudunk rendesen? Úgy tűnik, több olyan hibát is elkövethetünk, melyek hosszú távon rosszat tesznek az egészségünknek és a szépségünknek!

Azt hihetnénk, hogy zuhanyozni a világ egyik legegyszerűbb dolga: csak beugrunk a víz alá és beszappanozzuk magunkat. Ám az alábbiakat sokszor figyelmen kívül hagyjuk.

Nem cseréljük elég gyakran a szivacsot

A mosdószivacs, a fürdőrózsa, a luffaszivacs, a mosakodókesztyű mind nagyszerű táptalajai lehetnek a különböző baktériumoknak, hiszen a fürdőszoba melege és nyirkossága ideális környezetet biztosít nekik. A legtöbben azonban sokszor egyszerűen elfeledkezünk arról, hogy gyakrabban cseréljük őket. Ideális esetben havonta cserélnünk kellene ezeket! A mosakodókesztyűket pedig rendszeresen mossuk ki, használat után pedig szárítsuk meg.


Kép forrása: Thinkstock 

Naponta használunk bőrradírt

Azt hihetnénk, hogy a gyakori bőrradírozás szépítő hatású, mert ennél hatékonyabban nem is tudjuk eltávolítani az elhalt hámsejteket, a felgyülemlett zsiradékot és a szennyeződéseket. A túl gyakori (napi) bőrradírozás azonban csak még zsírosabbá teszi a bőrt, ráadásul mikroszkopikus sérüléseket is okozhat. Radírozzuk a bőrt hetente egy-két alkalommal.

Túl meleg vízben zuhanyzunk

Minél hidegebb kint az idő, annál jobban esik egy forró zuhany – azonban ennek igen káros hatásai is lehetnek. A meleg víz ugyanis erőteljesen száríthatja a bőrt, és emiatt fellángolhatnak például az ekcéma tünetei. Ha egyébként is hajlamosak vagyunk a bőrszárazságra, inkább közepesen meleg vízben zuhanyozzunk.

Kíváncsi, még milyen hibákat követ el? Olvassa el a folytatást a Házipatika oldalán!

Ajánlott videó

Olvasói sztorik