Élet-Stílus

Gyógyfürdőzés télen: járványveszélyt jelent

A vízben lévő kórokozók bőrkiütést és fülfájást is okozhatnak.

Fürdőzéssel összefüggő járványok télen is előfordulhatnak, különösen meleg vizes medencék vagy gyógyfürdők használatát követően – derül ki az amerikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) jelentéséből.

A 28 amerikai állam adatai alapján készült beszámoló szerint 2009-2010-ben összesen 81 járvány és 1326 megbetegedés fordult elő az Egyesült Államokban rekreációs fürdőzéssel (medencék, meleg vizes és gyógyfürdők stb.) összefüggésben. Járványnak minősül már az is, amikor legalább két ember, akik körülbelül egy időben látogatták meg ugyanazt a helyszínt, megbetegszik.

E járványok közül nyolcvan (22 százalék) a meleg vizes és gyógyvizes medencékhez kapcsolódott, és a járványok körülbelül 40 százaléka februárban vagy márciusban következett be. A téli járványok közül sok szállodákban ütötte fel a fejét.

A meleg vizes/termálvizes medencékkel összefüggő megbetegedések egyik leggyakoribb kóroka a Pseudomonas aeruginosa baktérium fertőzése. A CDC szerint egészséges emberekben olyan meleg fürdővíz behatása következtében alakulhat ki fülfertőzést vagy bőrkiütést okozó Pseudomonas aeruginosa fertőzés, amely nincs megfelelően klórozva.

Ha kíváncsi a folytatásra, olvassa el a Házipatika oldalán, ide kattintva.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik