Élet-Stílus

Ősszel is feledhetetlen pillanatok várják (X)

24.hu
24.hu

2012. 10. 24. 14:54

Pihenés, feltöltődés, kikapcsolódás ősszel? Igen. Mutatunk néhány helyet, ahol a hideg idő beköszöntével is szívmelengető élmények várják.

Keleti kényelem nem messze Budapesttől

oxigén hotel (Array)

Budapesttől alig egy órányi autóútra található Északkelet-Magyarország festői városa, Eger. A város elsősorban Dobó István törökök felett aratott 1552-es győzelméről híres, ám Eger a művészeti és történelmi értékek tekintetében is az egyik leggazdagabb városunk. Eger történelmi múltjával – adottságainak köszönhetően – a borkultúra is szervesen összenőtt: a várost körbeölelő napsütötte lankákon érlelődik a „borok fejedelme”, az Egri Bikavér és fehér párja, az Egri Csillag.

A Kis Dobó tér, a Széchenyi utca éttermeinek és kávézóinak teraszai mediterrán hangulatot varázsolnak. Az egri vár, az egri borok, a barokk műemlékek, a termálfürdő, az enyhén lankás táj, a kulturális fesztiválok, történelmi vígasságok vonzó, örök emlékű élményt jelent a várost felkereső vendégeknek.

Ha megismerkedtünk Eger látnivalóival, a várostól 11 km-re fekvő szállodában igazán kellemesen kikapcsolódhatunk. Nemcsak a hegyes-völgyes, ózondús erdei környezet, hanem – a monda szerint – a Föld energiáját tükröző Noszvaj környéki kaptárkövek is energizáló hatásúak. Hol máshol lenne jobb feltöltődni, mint egy ilyen helyen, ahol nemrég nyitotta meg kapuit az Oxigén Hotel**** & ZEN Spa?

A ritka virágokkal és cserjékkel díszített 3,5 hektáros ősfás parkkal, az angol vidéki stílust idéző ötven szobával és a természetes feltöltődést nyújtó közösségi terekkel rendelkező négycsillagos wellness hotel élménydús programokat és gyermekbarát szolgáltatásokat kínál a pihenni vágyóknak.

A különleges kialakítású ZEN Spa a Távol-Kelet hangulatát idézi meditatív jellegével, energetikájával, a belső béke és a harmónia megteremtésére, valamint a természetes energiával való feltöltődésre irányuló szolgáltatásaival. A szokásos wellness szolgáltatások – mint az úszó- és gyermekmedence, a jacuzzi, a szaunák, a tepidárium, a gőzkabin, az aromakabin, a sókamra, a Kneipp-pad, a fodrászat és a kozmetika – mellett a szálloda a keleti filozófia szellemiségét követő kezelésekkel és mozgásterápiákkal segíti a test, a lélek és a szellem egyensúlyának megteremtését.

A ZEN Spa másik különlegességét természetközelsége adja. Építészeti megoldásai, például a letisztult formák, a természetes anyagok és a hatalmas, nyitható üveg felületek által szinte beköszön a természet. Csodálatos kilátás nyílik továbbá a művészien gondozott japán kertre.

A szálloda a gasztronómiában is törekszik a természetességre: ételei a környékre jellemző alapanyagok előtérbe helyezésével készülnek, amelyhez friss zöldfűszereket a hotel saját fűszernövénykertjében termesztenek. Italai között pedig a vidék – egri és tokaji – borainak széles repertoárja szerepel.

További információk itt:

E-mail: info@oxigenhotel.hu
Tel.: +36 36463 007
Web: www.oxigenhotel.hu

oxigén logo (Array)

Utolsó üdülési CSEKKolás Hajdószoboszlón

hajdúszoboszló (Array)

Hajdúszoboszló az Alföld legismertebb fürdővárosa. Ezt az elismerést elsősorban gyógyvízének és gyógyfürdőjének köszönheti, mely 85 éves múltra tekint vissza. Ismert adottságai mellett a kisvárosi hangulat, a kulturális- és gasztronómiai fesztiválok, az alföldi puszta egyedisége és a környék természeti, épített öröksége együttesen adja a vendégek számára a komplex turisztikai élményt. Hajdúszoboszló fő vonzereje a fürdőkomplexum, amely 2010-ben az Aqua-Palace fedett élményfürdő szolgáltatásaival bővítette kínálatát. A fejlesztésnek köszönhetően Hajdúszoboszló már nem csak gyógyfürdőhely, hanem wellness és szórakoztató élményeket biztosító üdülőhely mind három generáció számára télen – nyáron.

Hajdúszoboszló gyógyvize egyedi ásványi anyag és nyomelem tartalmának köszönhetően, a bizonyított gyógyító hatása és a város folyamatos fejlesztései következtében nemzetközi szinten is elismert gyógyhelyé vált. Az évek során a fürdőkomplexum és a város turisztikai szolgáltatóinak kínálata folyamatosan igazodott a kialakult trendekhez és a vendégigényekhez. Az egészségügyi szolgáltatások terén az egészség helyreállítása és megőrzése érdekében a modern technika előnyeit és a hagyományos gyógyászat eljárásait ötvözik a kiváló szakemberek és orvosok. Ennek köszönhető Hajdúszoboszlón széles a kínálati paletta, az egészségturizmus és a wellness területén. A vendégek helyben élvezhetik a gyógyvíz mellett kínált gyógykezelések jótékony hatásait és kipróbálhatják a rekreáció jegyében kínált wellness és fitness egészségturisztikai trendhez tartozó szolgáltatásokat.

Így Hajdúszoboszló nemcsak a gyógyulni vágyó, hanem az egészségüket megőrző, kényeztetésre vágyó emberek számára is megfelelő turisztikai célterület. A város szolgáltatói ráadásul most összefogtak, hogy egy év végéig tartó akció keretében a vendégeik a lehető legtöbb szolgáltatást kapják Üdülési Csekkjeikért.

Az Üdülési Csekkek felhasználására 2012. december 31-ig van lehetőség, ezért „Hajdúszoboszló a felüdülőhely” szolgáltatói az év végéig egyszeri, rendkívüli „Utolsó ÜDÜLÉSI CSEKKolás Hajdúszoboszlón” nevű akcióval várják a lejáró Üdülési Csekkel érkező vendégeket.

Ezt a kedvező lehetőséget nem érdemes elszalasztani, mert a városi összefogás eredményeként, most nem csak szállást lehet akciós csomagárakon foglalni Üdülési Csekkel történő fizetés esetén. A kedvezményes csomagajánlatok igénybevevői további hajdúszoboszlói vásárlási kedvezményre jogosító kuponlapot kapnak, amelyet számos étteremben, üzletben és egyéb szolgáltatónál vehetnek igénybe.

További aktuális információk: http://hajduszoboszlo.hu

Hajdúszoboszló várja Önt és családját is, legyenek vendégink, hogy megtapasztalhassák a felüdülés élményét!

Ősszel is látogasson el Szegedre!

szeged (Array)

Szegedre nem csak tavasztól őszig érdemes ellátogatni. Győződjön meg erről itt helyben, városunkban. Amikor már beköszönt a hűvösebb idő, akkor is számtalan lehetőség nyílik a kikapcsolódásra Szegeden.

Érdemes a belváros parkjaiban, terein egy kellemes sétát tenni és utána megpihenni, kikapcsolódni a szegedi fürdőkben. A belvárosban az Anna Fürdő nyújt erre nagyszerű lehetőséget szaunáival, medencéivel, törökfürdős hangulatával. A Napfényfürdő Aquapolisélményfürdőjében 13 (9 beltéri és 4 kültéri), összesen 1000 méter hosszúságú csúszda áll a kalandot és szórakozást kereső fürdővendégek rendelkezésére.

Mindenképpen látogasson el a Szegedi Vadasparkba, ahol számtalan ritka faj található meg, így a szegedi az egyik legkülönlegesebb állatkert hazánkban. Ne hagyja ki az Egyetemi Füvészkertet sem, mely ebben az időszakban színpompás színeivel lenyűgözi az idelátogatót.

Szeptemberben nyílt meg Szeged-Alsóvároson a Ferences Látogatóközpont.  A több mint fél évezredes templom hazánkban, Pannonhalmát követően a második legnagyobb középkori eredetű egyházi épületegyüttes, amely ma is eredeti funkciójának megfelelően működik.

Emellett számtalan látnivaló érdekesség várja Önt és családját városunkban. Bővebb információt a www.szeged.hu oldalon talál, illetve forduljon irodánkhoz bizalommal: Tourinform iroda, tel.: 62/488-690, email: szeged@tourinform.hu!

Tekintse meg szálláshelyeink ajánlatait és döntsön Szeged mellett, amikor a pihenését tervezi őszre!

 

1. A Hunguest Hotel Forrás**** Ünnepi ajánlata a közelgő hosszú hétvégére

Tartalom: szállás, félpanzió, szervezett gyalogos városnézés, az éjszakák számával megegyező számú, naponta korlátlan belépésre jogosító belépő a szomszédos Napfényfürdő Aquapolis Szeged üzemelő medencéihez, valamint szabadon választott időpontban, napi egyszeri belépéssel 3 órás időtartamú tartózkodási lehetőség a fürdő Csendes wellness részlegében.

www.hotelforras.hunguesthotels.com

2. A Dóm Hotel és Étterem**** Mindenszentek csomagjában félpanziós ellátás, november 2-án svédasztalos Halloween-i vacsora szerepel, továbbá 1 alkalomra szóló napi belépő 2 fő részére a Napfényfürdő Aquapolis-ba valamint szálloda wellness szolgáltatásainak használata, aromaterápiás gyógy-masszázs 2 fő részére a szállodán belül.

www.domhotelszeged.info

3. A Mozart Hotel**** Boros hétvégére várja a Szegedre látogatókat, mely keretében félpanziós ellátást biztosítanak a szomszédos Alabárdos Étteremben a Ház Vylyan borának kínálásával

www.mozarthotel.hu

4. Szent János Hotel**** Szeged
Pihenjen csendes, sétálóövezeti szállodában, karnyújtásnyira Szeged pezsgő belvárosától!
3=4 akció vagy Kényeztető napok a történelmi belváros egyik megújult, csendes sétálóutcájában, egy műemlék értékű felújított polgárházban.

www.szentjanoshotel.hu

Pihentető Őszi Napok várják a Kata panzióban

Az akció időtartama: 2012. október 1-december 18.
3 nap / 2 éjszakás csomagajánlat: kedvezményes belépésre jogosító kupon a Napfényfürdő Aquapolisba és a Szegedi Vadasparkba.

www.katapanzio.hu

 


vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Megszólalt Havas Henrik

Kommentek

Miniature figures near Bitcoin physical coin. Futures on Bitcoins increased by more than 20% after their American debut on the Chicago Cboe Futures Exchange.  (Photo by Manuel Romano/NurPhoto)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.