Élet-Stílus

BL-sorsolás: egy csoportban a Barca és a Milan

admin
admin

2011. 08. 26. 10:06

Monacóban kisorsolták a labdarúgó Bajnokok Ligája új idényének csoportbeosztásait.

A címvédõ Barcelona útjába az AC Milant sodorta a sors keze, ez lehet az egyik slágerpárharc az új szezonban. Mellettük a fehérorosz BATE Boriszov és a cseh Viktoria Plzen kapott helyet, valószínûleg a tavaszt õk már nem élik meg a BL-ben.

A magyar érdekeltségû csapatok közül a belga Genknek lesz nehezebb dolga, az angol ezüstérmes Chelsea, a spanyol bronzérmes Valencia és a német második Bayer Leverkusen ellen léphet majd pályára Tõzsér Dániel és a selejtezõben hõssé váló Köteles László. A Huszti Szabolcsot is soraiban tudó Zenit Szentpétervár talán a ránézésre legkönnyebbnek tûnõ négyesbe került, ellenfelük az Európa Liga címvédõje, de a nyáron meggyengülni látszó FC Porto, az ukrán Sahtar Donyeck és a ciprusi APOEL Nicosia lesz.

Kõkemény és kiegyenlített csata várható az A-csoportban, ahol a négy topliga egy-egy képviselõje, a Bayern München, a Villarreal, a Manchester City és a Napoli küzd majd meg a két továbbjutó helyért.

A Real Madrid megkapta “szokásos” ellenfelét, az Olympique Lyont, a franciák mellett pedig az Ajax és a Dinamo Zágráb vár José Mourinho tanítványaira. A Manchester United csoportjában a Benfica, a Basel és a román bajnok Otelul Galati kapott helyet, míg a selejtezõbõl továbbjutó Arsenal a német bajnok Dortmunddal is megküzd a Marseille és az Olympiakosz mellett.

A 2010-es gyõztes Internazionale a CSZKA Moszkva, a Lille és a Trabzonspor ellen harcolhat a nyolcaddöntõbe jutásért.

A sorsolás után a 2010-2011-es szezon legjobb Európában szereplõ futballistáját is díjazták, az Európai Sportújságírók Szövetségének szavazatai alapján Lionel Messi kapta az elismerést. A Barca argentin klasszisa mellett csapattársa, Xavi, valamint a nagy rivális Real Madridnál futballozó Cristiano Ronaldo került be az elsõ háromba.

Bajnokok Ligája 2011-2012 – a csoportok
A-csoport: Bayern München, Villarreal, Manchester City, Napoli
B-csoport: Internazionale, CSZKA Moszkva, Lille, Trabzonspor
C-csoport: Manchester United, Benfica, Basel, Otelul Galati
D-csoport: Real Madrid, Olympique Lyon, Ajax, Dinamo Zagreb
E-csoport: Chelsea, Valencia, Bayer Leverkusen, KRC Genk
F-csoport: Arsenal, Marseille, Olympiakosz, Borussia Dortmund
G-csoport: FC Porto, Sahtar Donyeck, Zenit Szentpétervár, APOEL Nicosia
H-csoport: Barcelona, AC Milan, BATE Boriszov, Viktoria Plzen

A sorsolás után a pontos menetrendet is meghatározták, így kiderült, hogy az elsõ játéknapon, szeptember 13-án rendezik majd a Barcelona-AC Milan összecsapást.

A csoportküzdelmeinek menetrendje:

A csoport:
szeptember 14., szerda:
Manchester City (angol)-SSC Napoli (olasz) 20:45 ó
Villarreal (spanyol)-Bayern München (német) 20:45 ó
szeptember 27., kedd:
Bayern München-Manchester City 20:45 ó
SSC Napoli-Villarreal 20:45 ó
október 18., kedd:
SSC Napoli-Bayern München 20:45 ó
Manchester City-Villarreal 20:45 ó
november 2., szerda:
Bayern München-SSC Napoli 20:45 ó
Villarreal-Manchester City 20:45 ó
november 22., kedd:
SSC Napoli-Manchester City 20:45 ó
Bayern München-Villarreal 20:45 ó
december 7., szerda:
Manchester City-Bayern München 20:45 ó
Villarreal-SSC Napoli 20:45 ó

B csoport:
szeptember 14., szerda:
Lille (francia)-CSZKA Moszkva (orosz) 20:45 ó
Internazionale (olasz)-Trabzonspor (török) 20:45 ó
szeptember 27., kedd:
CSZKA Moszkva-Internazionale 18:30 ó
Trabzonspor-Lille 20:45 ó
október 18., kedd:
CSZKA Moszkva-Trabzonspor 18:30 ó
Lille-Internazionale 20:45 ó
november 2., szerda:
Trabzonspor-CSZKA Moszkva 20:45 ó
Internazionale-Lille 20:45 ó
november 22., kedd:
CSZKA Moszkva-Lille 18:30 ó
Trabzonspor-Internazionale 20:45 ó
december 7., szerda:
Lille-Trabzonspor 20:45 ó
Internazionale-CSZKA Moszkva 20:45 ó

C csoport:
szeptember 14., szerda:
FC Basel (svájci)-Otelul Galati (román) 20:45 ó
Benfica (portugál)-Manchester United (angol) 20:45 ó
szeptember 27., kedd:
Manchester United-FC Basel 20:45 ó
Otelul Galati-Benfica 20:45 ó
október 18., kedd:
Otelul Galati-Manchester United 20:45 ó
FC Basel-Benfica 20:45 ó
november 2., szerda:
Manchester United-Otelul Galati 20:45 ó
Benfica-FC Basel 20:45 ó
november 22., kedd:
Otelul Galati-FC Basel 20:45 ó
Manchester United-Benfica 20:45 ó
december 7., szerda:
FC Basel-Manchester United 20:45 ó
Benfica-Otelul Galati 20:45 ó

D csoport:
szeptember 14., szerda:
Dinamo Zagreb (horvát)-Real Madrid (spanyol) 20:45 ó
Ajax Amsterdam (holland)-Olympique Lyon (francia) 20:45 ó
szeptember 27., kedd:
Olympique Lyon-Dinamo Zagreb 20:45 ó
Real Madrid-Ajax Amsterdam 20:45 ó
október 18., kedd:
Real Madrid-Olympique Lyon 20:45 ó
Dinamo Zagreb-Ajax Amsterdam 20:45 ó
november 2., szerda:
Olympique Lyon-Real Madrid 20:45 ó
Ajax Amsterdam-Dinamo Zagreb 20:45 ó
november 22., kedd:
Real Madrid-Dinamo Zagreb 20:45 ó
Olympique Lyon-Ajax Amsterdam 20:45 ó
december 7., szerda:
Dinamo Zagreb-Olympique Lyon 20:45 ó
Ajax Amsterdam-Real Madrid 20:45 ó

E csoport:
szeptember 13., kedd:
Chelsea (angol)-Bayer Leverkusen (német) 20:45 ó
Genk (belga)-FC Valencia (spanyol) 20:45 ó
szeptember 28., szerda:
FC Valencia-Chelsea 20:45 ó
Bayer Leverkusen-Genk 20:45 ó
október 19., szerda:
Bayer Leverkusen-FC Valencia 20:45 ó
Chelsea-Genk 20:45 ó
november 1., kedd:
FC Valencia-Bayer Leverkusen 20:45 ó
Genk-Chelsea 20:45 ó
november 23., szerda:
Bayer Leverkusen-Chelsea 20:45 ó
FC Valencia-Genk 20:45 ó
december 6., kedd:
Chelsea-Valencia 20:45 ó
Genk-Bayer Leverkusen 20:45 ó

F csoport:
szeptember 13., kedd:
Olimpiakosz Pireusz (görög)-Olympique Marseille (francia) 20:45 ó
Borussia Dortmund (német)-Arsenal (angol) 20:45 ó
szeptember 28., szerda:
Arsenal-Olimpiakosz Pireusz 20:45 ó
Olympique Marseille-Borussia Dortmund 20:45 ó
október 19., szerda:
Olympique Marseille-Arsenal 20:45 ó
Olimpiakosz Pireusz-Borussia Dortmund 20:45 ó
november 1., kedd:
Arsenal-Olympique Marseille 20:45 ó
Borussia Dortmund-Olimpiakosz Pireusz 20:45 ó
november 23., szerda:
Olympique Marseille-Olimpiakosz Pireusz 20:45 ó
Arsenal-Borussia Dortmund 20:45 ó
december 6., kedd:
Olimpiakosz Pireusz-Arsenal 20:45 ó
Borussia Dortmund-Olympique Marseille 20:45 ó

G csoport:
szeptember 13., kedd:
FC Porto (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 20:45 ó
APOEL Nicosia (ciprusi)-Zenit (orosz) 20:45 ó
szeptember 28., szerda:
Zenit-FC Porto 18:30 ó
Sahtar Donyeck-APOEL Nicosia 20:45 ó
október 19., szerda:
Sahtar Donyeck-Zenit 20:45 ó
FC Porto-APOEL Nicosia 20:45 ó
november 1., kedd:
Zenit-Sahtar Donyeck 18:30 ó
APOEL Nicosia-FC Porto 20:45 ó
november 23., szerda:
Zenit-APOEL Nicosia 18:30 ó
Sahtar Donyeck-FC Porto 20:45 ó
december 6., kedd:
FC Porto-Zenit 20:45 ó
APOEL Nicosia-Sahtar Donyeck 20:45 ó

H csoport:
szeptember 13., kedd:
FC Barcelona (spanyol)-AC Milan (olasz) 20:45 ó
Viktoria Plzen (cseh)-BATE Boriszov (fehérorosz) 20:45 ó
szeptember 28., szerda:
BATE Boriszov-FC Barcelona 20:45 ó
AC Milan-Viktoria Plzen 20:45 ó
október 19., szerda:
AC Milan-BATE Boriszov 20:45 ó
FC Barcelona-Viktoria Plzen 20:45 ó
november 1., kedd:
BATE Boriszov-AC Milan 20:45 ó
Viktoria Plzen-FC Barcelona 20:45 ó
november 23., szerda:
AC Milan-FC Barcelona 20:45 ó
BATE Boriszov-Viktoria Plzen 20:45 ó
december 6., kedd:
FC Barcelona-BATE Boriszov 20:45 ó
Viktoria Plzen-AC Milan 20:45 ó

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

3275142 01/17/2018 A young woman at a bus stop in Yakutsk. Bolot Botchkarev/Sputnik
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.